Yüksek Verimli İmbat Çatı Tipi Klima Cihazları

İmbat çatı tipi klima da dünyada Eurovent sertifikasına sahip 7. firmadır. Eurovent sertifikası için her sene seçilen bir modele akredite bir laboratuvarda 6 ana kriter için testler yapılır. İmbat, bu testlerin 6’sından da tam not almanın ve bu başarıyı yüzde yüz yerli tasarım ve sermayeyle göstermenin gururunu yaşamaktadır. İmbat, Eco Design kriterlerine uygun üretilen yüksek verimli çatı tipi klima cihazlarıyla hem projelere hem de dünyaya kazanç sağlar.

İmbat, çatı tipi klima cihazları şartlandırılmış havanın uzun mesafeler taşınması gerekmeyen projelerde merkezi hidronik sisteme (su soğutma grubu + klima santrali + pompa ve su tesisatı) ihtiyaç olmadan verimli ve ekonomik çözüm sunar.

İmbat Çatı Tipi Klima Cihazları

Bağımsız iklimlendirme, sertifikalı performans, gelişmiş kontrol ve otomasyon, fabrika şartlarında test edilmiş monoblok tek bir ünite, tak çalıştır özelliği ile kolay kurulum, işletme ve bakım gibi birçok avantaj sağlar. Aynı avantajlar dx klima santrali ve dış üniteler yerine kullanıldığında da mevcuttur. Bu durumda tek firma ile iletişim, sahada bakır borulama zamanı, riskleri ve maliyetinin olmaması gibi ayrıca ek avantajları vardır.

İmbat Rooftop

Sektörel değişikliklere de öncülük eden yenilikçi yapısıyla İmbat, Covid-19 ile önemi daha iyi anlaşılan daha iyi havalandırma ve %100 dış hava ile çalışabilme özelliğini çatı tipi klima cihazlarında yıllardır standart ve opsiyonel geniş seçenekleriyle sunmaktadır.

Verimlilik ve Enerji Sınıfı

Ar-Ge ve verimlilik odaklı iş modeliyle İmbat, ürünlerinin yüksek verimlilik ve çevreye duyarlı olma özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. İmbat markalı tüm çatı tipi klimalar, Eco Design kriterlerine uygun olarak tasarlanır. İmbat çatı tipi klimaların tamamı ise A ve B enerji sınıfıdır. İmbat çatı tipi klima cihazları, yüksek iç hava kalitesi, yenilenebilir enerji kaynaklı yüksek verimleri ile çevreye duyarlılık ve kullanıcısına avantaj sağlar.

Çift Cidarlı Taş Yünü İzolasyonlu Gövde

İmbat çatı tipi klimalar elektrostatik fırın boyalı galvaniz iki saç arasında, 70 kg/m3 yoğunluklu ve taş yünü izolasyonludur. Bu özellikler en iyi izolasyon, uzun ömür, hijyenik ve yangına dayanıklılık sağlar.

Asimetrik Soğutma

Asimetrik soğutma aynı soğutma devresine farklı güçlerde kompresörlerin tandem olarak bağlandığı teknolojidir. Mikroişlemci kontrolü ile değişken soğutma yüklerine göre kompresörler otomatik olarak sırayla çalışır, kompresörler eşit yaşlanır ve maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutma sağlanır. Asimetrik kompresör uygulamasında kısmi yüklerde verim artar, farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalır ve ömrü uzar. Kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine en uygun cevap sağlanır.

Termodinamik Isı Geri Kazanımı

İmbat cihazlarında, karışım havalı cihazlarda termodinamik ısı geri kazanım standart olarak sunulur. Mahalden çekilen egzoz havasının tamamı kondenser üzerinden geçirilerek termodinamik ısı geri kazanım sağlanır. Kondensere dış hava sıcaklığından daha düşük sıcaklıkta hava girişi olduğundan kondenzasyon sıcaklığı düşer, kompresör verimi artar ve böylece işletmelerin iklimlendirme giderlerinde %30’a varan oranda enerji tasarrufu görülür.

İmbat Çatı Tipi Klima Cihazlarının Üstün Özellikleri

Ar-Ge odaklı üretim anlayışıyla Eco Design kriterlerine uygunlukla üretilen, 50’den fazla ülkeye ihracatı gerçekleştirilen yüksek verimli İmbat çatı tipi klima cihazlarıyla standart ve opsiyonel olarak sunduğu özellikleriyle projelere değer katar.

Geniş Kapasite Aralığı

İmbat çatı tipi klima cihazlarının kapasite aralığı 7-350 kW aralığındadır ve 65.000 hava debisine kadar çıkabilir. Yüksek kapasitelerde iki cihaz yerine tek cihaz kullanılabilir ve ilk yatırım maliyetinde ekonomik çözüm sunar.

İç Hava Kalitesi

Yüksek verimli filtreler, filtre kirlilik alarmı ve CO2 iç hava kalite sensörü ile yüksek iç hava kalitesi sağlanır. Dönüş havası kirliliğini kontrol eden CO2 iç hava kalite sensörü, ekonomizör ile entegre çalışır ve gerekli oranda taze hava alınarak enerji tasarrufu sağlar.

Sistem Güvenilirliği ve Sürekliliği

İmbat çatı tipi klima cihazları, işletme, kurulum, servis ve bakım kolaylığı sunar. Enerji kesintisi halinde yeniden enerji sağladığında cihaz otomatik olarak çalışmaya devam eder, mikroişlemcinin programı silinmez. Tüm elektrik kablolama işlemleri uluslararası standartlarda renk ve numaralandırmaya sahiptir. Kumanda panosu giriş çıkışları IP 65 korumaya sahiptir. Kumanda panosunda üç fazı kontrol eden aç/kapa şalter bulunur.

IoT ile Akıllı Kullanım

İmbat çatı tipi klima cihazları İmbat tasarımına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilir. Uzaktan kumanda ve kontrol ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanır, maksimum enerji tasarrufu sağlanır.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin tüm ürünlerinde sunulan IOT uygulaması sayesinde ölçülen ve gerçek zamanlı kaydedilen değerlerin analiz edilmesi mümkün olmaktadır. Elde edilen sonuçlara göre ilk olarak cihazın parametreleri ölçülen verilere göre revize edilir, optimum cihaz kullanımı sağlanır. İkincil olarak ise toplanan istatistik bilgileri gelecekte daha iyi cihaz tasarımı için kullanılır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) ile de bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliği İmbat tarafından garantilenir.

Çatı Kaidesi (Roofcurb)

Cihazın farklı üfleme ve emiş yön seçenekleri için tasarlanan çatı kaidesi cihazın altında cihazın ağırlığını taşıyacak sağlamlıkta olup aynı zamanda montaj kolaylığı sağlar. Çatı kaidelerinin tüm üfleme ve emiş kapakları aynı boyutta olup, yeri değiştirilerek yönleri değiştirilebilir. Çatı kaidesi (roofcurb) kullanılması durumunda üfleme ve emiş yönlerini şantiyede montaj aşamasına kadar her an değiştirme şansınız vardır.

Çatı kaidesi üfleme ve emiş bağlantı ağızları basınç kayıpları en az olacak şekilde tasarlanmıştır. Birleştirilmiş olarak ya da şantiyede birleştirilecek şekilde sevkiyat yapılabilir. Cihazla çatı kaidesi arasında sızdırmazlığı sağlayan contalar bulunur ve cihaz direkt olarak kaidenin üzerine oturtularak kullanıma hazır hale getirilir.

İmbat Çatı Tipi Klimaların Başlıca Opsiyonel Özellikleri

• %100 taze hava oranında çalışabilme
Tamburlu ve plakalı ısı geri kazanımlı modeller
• AC plug fan veya EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması
• Elektronik genleşme vanası
• Duman dedektörü
• Filtre kirlilik alarmı
• Sıcak sulu, buharlı veya elektrikli ısıtma
• Doğal gazlı ısıtma
• Taze hava oranını %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme
• Termal veya entalpi free cooling (ekonomizör)
• CO2 iç hava kalitesi kontrolü
• Bina yönetim sistemine bağlanabilme
• Üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9)
• DC inverter scroll kompresörler
• Evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama
• Kondenser yüzeyi koruması kafesi
• Su soğutmalı modeller
• Yüksek dış hava sıcaklığına uygun modeller
• Düşük ses seviyeli modeller
• Özel projelere uygun tasarım ve üretimde esneklik

Çatı Tipi Klimada Türkiye’de ve Dünya’da İmbat Kalitesi

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, Eurovent sertifikasına sahip dünyada yedinci ve Türkiye’de ise ilk çatı tipi klimanın da sahibi konumundadır. Dünya devi rakiplerinin sahası olan Avrupa’ya da ürün satışı gerçekleştiren nadir Türk şirketlerinden olan İmbat, Ar-Ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünlerinin hemen hemen yarısını Almanya, Avusturya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Rusya, İngiltere, İsviçre gibi Avrupa ülkelerine gerçekleştirir. Bu ülkelerde İmbat ürünlerini güvenle satan, yetkin servis ağına sahip şirketler ile çözüm ortaklığı penceresinde çalışır. Avrupa ile birlikte dünyadaki 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren İmbat, bir yandan Türk mühendisliğini dünyaya ulaştırırken sanayimizin yerlileşmesi sürecine güvenilirliği ve kalitesiyle katkı koymaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın