Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası

Düşük maliyet gideriyle alternatif bir çözüm olarak dikkat çeken Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası ev, ofis, kuaför ve restoran gibi sıcak suyun sık kullanıldığı yerlerde ideal bir ürün olarak tanımlanıyor.

Sezonsal verimliliği A+ olan Daikin Monoblok, elektrikli termosifona göre 3.6 kat; LPG’li şofbene göre ise yaklaşık 5 kat daha düşük enerji tasarruf sağlıyor. Ürün monoblok yapısı nedeniyle bina dış cephesinde dış ünite montajı ve soğutucu akışkan borulaması gerektirmiyor.

Daikin Monoblok Isı Pompasıİklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, tasarruf sağlayan çevreci ürünleriyle tüketiciye yeni kapılar açıyor.

Daikin Monoblok Isı Pompası

Isı pompalarıyla da iklimlendirme sektöründe adından söz ettiren Daikin’in, sıcak kullanım suyu sağlayan ürünü Daikin Monoblok; konutlardan işyerlerine kadar farklı kullanım alanlarında alternatif bir ürün olarak öne çıkıyor.

Daikin Monoblok Isı Pompası Özellikleri

Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası, elektrikli termosifon ve LPG yakıtlı şofben gibi su ısıtıcılarına göre çok daha düşük işletme maliyeti sağlıyor. Özellikle sıcak suyun yoğun olarak kullanıldığı kuaför, restoran, butik otel gibi işletmelerin yanı sıra evinde konfor arayanlar için de önemli bir çözüm oluşturuyor.

Sezonsal verimliliği EN 16147’ye göre A+ olan ürün, ısı pompası ile 62°C’ye kadar; elektrik rezistans desteği ile de 75°C’ye kadar sıcak su üretebiliyor. Daikin sıcak su ısı pompası elektrikli termosifona göre 3,6 kat, LPG ile çalışan şofbene göre yaklaşık 5 kata kadar daha düşük işletme maliyeti oluşturarak son kullanıcıya büyük tasarruf imkanı sağlıyor.

Daikin Monoblok, yaz aylarında sıcak su üretimi yaparken ortam soğutmasını da sağlayabiliyor. Ekstra enerji tasarrufu yaratan bu durum ürünün en güzel özellikleri arasında yer alıyor.

200 ve 260 litre olmak üzere 2 farklı depolama kapasitesinde tüketiciye sunulan Daikin Monoblok sıcak kullanım suyu ısı pompası, güneş kolektörü veya PV ile entegre olarak çalışabiliyor. Bu özellik işletme maliyetini çok daha aşağılara düşürebilen bir faktör olduğu için cihaz kısa sürede kendini amorti ediyor.

Kompakt ölçülere sahip olan ürün, 0,36 metrekare gibi çok az yer kaplıyor. Bu nedenle küçük alanlara bile montajı kolayca yapılabiliyor.

2 metre mesafede sadece 36 dB çalışma ses seviyesi ile şaşırtıcı bir sessizlik sunan cihaz, monoblok yapısı nedeniyle soğutucu akışkan borulama ihtiyacı gerektirmiyor. Cihaz, fiş prize takıldığı anda direkt çalıştırılabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın