Yüksek Binalar da Çözüm: Daikin Altherma 3 WS Isı Pompası

Daikin Europe, apartman binalarının karbondan arındırılmasına yönelik yenilikçi bir çözüm olan Daikin Altherma 3 WS ‘nin yenilenen versiyonunu pazara sundu.

Böylelikle Daikin’in iç mekan sudan suya ısı pompası artık 16 bar’a kadar çalışabiliyor ve bu nedenle yüksek bina gereksinimlerini en iyi düzeyde karşılayabiliyor. Avrupa’daki bina stoğunun ve özellikle apartmanların karbondan arındırılması, Avrupa’da kullanılan enerjinin %40’ını yapı sektörü oluşturduğundan, daha yeşil bir geleceğe doğru önemli bir adım. Kentsel alanlarda insanların çoğunun yaşadığı apartman binalarını karbondan arındırmak için mükemmel bir çözüm sunuyor.

Daikin Altherma 3 WS ürün özellikleri

•    Isıtmada kullanılır ve tersinir çalışabilir
•    Boyutlar (YxGxD): 1891 x 597 x 666 mm
•    A+++ enerji performansı (alan ısıtma)
•    A+ enerji performansı (kullanım sıcak suyu)
•    16 bar basınç değeri (su çevrimi tarafı)
•    Bulut sistemlere uyumlu

Daikin Altherma 3 WS

Tüm apartmanlar için yenilikçi ısıtma ve soğutma çözümü

Daikin Altherma 3 WS, entegre bir kullanım sıcak suyu deposuna sahip bir iç mekan sudan suya ısı pompasıdır. Isıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu sağlar. “Su çevrimi sistemi” olarak adlandırılan apartman binaları için daha büyük bir çözümün parçasıdır. Sistem, suyu ön ısıtma yaparak, her daireye monte edilen ayrı ısı pompalarına dağıtan yenilenebilir enerji üzerinde çalışan bir merkezi ısıtma jeneratöründen oluşur. Bireysel ihtiyaçları karşılamak için suyu ikinci kez ısıtır. Minimum yer kaplaması ve sessiz çalışması sayesinde, dairede mümkün olduğunca varlığı hissedilmez.

2020’de Daikin Altherma 3 WS, apartman binalarının karbondan arındırılmasına yönelik yenilikçi bir çözüm olarak tanıtıldı. Suyu ısıtmak için gereken enerjiyi, taşıma sırasındaki ısı kayıplarını ve binadaki borulama sistemindeki yalıtım yükünü azaltır. Daikin Altherma 3 WS’deki yenilikler sayesinde, ısı pompası artık 16 bar’a kadar çalışabilir. Halihazırda diğer apartmanlar için uygun olmasının yanı sıra, artık yüksek binaların gereksinimlerini de karşılamaktadır.

Karbondan arındırılmış bir geleceğe bir adım daha yakın

Eurostat [1] rakamları, 2020’de şehirlerdeki AB nüfusunun %72’sinin apartman dairesinde yaşadığını gösteriyor. Kasaba ve banliyölerde bu oran %41’dir. Apartman binalarının enerji tüketimi ve CO2 emisyonları açısından payı büyüktür. Bu noktadaki zorluk, çevre dostu apartman binaları inşa etmekte yatmaktadır. Daikin Altherma 3 WS ve yüksek bina gereksinimlerini karşılamaya yönelik en son versiyonu, karbondan arındırılmış toplu konut piyasasına doğru atılmış doğru bir adımdır.

Daikin Europe Isıtma ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Patrick Crombez: “Daikin’da her zaman mevcut ürünlerimizi tek bir hedefe doğru sürekli iyileştirerek yenilemeyi hedefliyoruz: karbonsuzlaştırma sürecine destek vermek. Daikin Altherma 3 WS, daha yeşil apartmanlar için sürdürülebilir bir çözüm olarak 2020’de piyasaya sürülmüştü ve şimdi, iki yıldan daha kısa bir süre sonra, yenilenerek yüksek bina standartlarını da karşılıyor. Bu, kullanılan enerjinin %40’ını temsil eden Avrupa yapı sektöründe daha hızlı karbonsuzlaştırmanın mümkün olduğunu göstermektedir. Avrupa’da sürdürülebilir bir bina stoğu için çabalarımızı heyecanla sürdürüyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın