Eurovent Sertifikasyonu Nedir?

Eurovent Sertifikasyonu, iklimlendirme ve soğutma ürünlerinin, Avrupa ve uluslararası standartlara göre performans derecelendirmelerini onaylar. Amaç, rekabete dayalı oyun sahasını tüm imalatçılar için aynı seviyeye getirerek ve de endüstriyel performans derecelendirmelerinin bütünlüğünü ve doğruluğunu artırarak müşteri güveni oluşturmaktır.

Sertifikasyon – son kullanıcı ve imalatçı için benzer şekilde faydalıdır.

Kullanıcılar için:

Son kullanıcılar, ürünün tasarım özelliklerine uygun olarak çalışacağı, enerji maliyetinin doğru şekilde belirtileceği ve böylece satın alınan ürünün başlangıçtaki yatırıma uygun olacağı konusunda güven içerisinde olacaktır.

İmalatçılar için:

Eurovent Sertifikasyon programları imalatçılara eşit şartlarda ve mukayese edilebilir verilere dayalı, adil bir rekabet zemini sunar. Neticede, tüm sektörün imajı ve bütünlüğü geliştirilirken, imalatçılar ile projeciler arasında daha iyi bir güven tesis edilecektir.

Eurovent Sertifikasyonu

Eurovent Sertifikalı Ürünler ve Sertifikasyon Programları

Eurovent Sertifikasyon Programlarının amacı ürünlerin derecelendirmesine yönelik ortak bir kriterler dizisi oluşturmaktır. Sertifikalı ürünlerin ayrıntılı biçimde tanımlanması sayesinde, ayrıntılı karşılaştırma ve performans kalifikasyon testleri uygulamaya gerek olmadığından, mühendislerin işi kolaylaşır. Danışmanlar, projeciler ve kullanıcılar ürünleri, katalog verilerinin doğruluğuna güven içerisinde seçebilirler. Eurovent Sertifikasyonu tarafından aşağıdaki ürün tipleri sertifikalandırır:

-Plakalı Tip Hava-Hava Eşanjörler (AAHE)
-Döner Tip Hava-Hava Eşanjörler (AARE)
-12 kW’ın altında soğutma kapasitesine sahip Konfor Klimaları (AC1)
-12 kW ila 45 kW arasında soğutma kapasitesine sahip Konfor Klimaları (AC2)
-45 kW ila 100 kW arasında soğutma kapasitesine sahip Konfor Klimaları (AC3)
Klima Santralleri (AHU)
-Soğuk Kirişler (CB)
-Hassas Kontrol Klima Cihazları (CC)
-Fan Coil Üniteleri (FC)
-Kanallı Tip Fan Coil Üniteleri (FCP)
-İnce Hava Filtreleri (F5-F9 Sınıfı) (FIL)
-Soğuk Oda Evaporatörleri (HECOOL)
-Hava Soğutmalı Kondenserler (HECOND)
-Kuru Soğutucular (HEDCOOL)
-Isıtma ve Soğutma Bataryaları (HECOILS)
-Soğutma Grupları (LCP)
-Soğutmalı Teşhir Dolapları (RDC)

Bir imalatçı bir sertifikasyon programına katıldığında, performans verileri ile birlikte, model veya model gamının bir listesini sunmak zorundadır. Dosyalar Eurovent Sertifikasyon Şirketi tarafından değerlendirilir ve bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmek üzere önceden tanımlanmış sayıda ünite seçilir.

Sonuçların ilgili standartlara uygun olması halinde, modeller veya model gamı Çevrimiçi Eurovent Sertifikasyon Rehberinde listelenir. Modeller, katalog verilerine uygunluğunu doğrulamak üzere, düzenli olarak rastgele teste tabidir.

“Certify-All” sertifikası açıklık ve şeffaflık getirir ve böylelikle tüm sistemin değerini artırır.

Her bir sertifikasyon programının kapsamı açık biçimde tanımlanmalıdır. Tanımlanan kapsam altında bir katılımcı tarafından imal edilen veya satılan, ilgili sertifikasyon programında yer alan tüm ürünler sertifikalandırılmalıdır. Uygulanabildiği yerde, “Certify-All” prosedürü, “tanımlanan kapsam altında Avrupa pazarına sunulan tüm ürünleri” ifade eder.

Yalnızca bağımsız bir laboratuvarda test edilebilecek ürünler bir program kapsamına dahil edilecektir. Bazı ürünler için, seçim yazılımı sertifikalandırılır ve ürün gamı minimum bağımsız bir laboratuvarda testi mümkün olabilecek boyutta olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın