Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörleri Acrefine Üretiyor

Acrefine tarafından Sonlu Elemanlar Analizi (FEA) ile tasarlanıp Türkiye’de Ulus Yapı tarafından üretilen ve alanında dünyanın en büyükleri olan ASI-T serisi izolatörler bugün Singapur’dan Malezya’ya, Türkiye’den Suudi Arabistan’a kadar birçok ülkede kullanımda.

Acrefine Sismik İzolatörler

Yüksek kapasiteli soğutma grupları ve kuleleri gibi ekipmanlarda kullanılacak sismik izolatörler, çok yüksek deprem ivmesi (G) değerlerine dayanıklı olmalıdır. Bu izolatörlerin yay kapasiteleri dikkatle seçilmeli ve projeye özel ayrıntılı montaj talimatnameleri muhakkak üretici tarafından sağlanmalıdır.

Dünyanın önde gelen soğutma grubu üreticisi LG Korea’nın tercihi olan Acrefine ASI-T serisi yüksek kapasiteli izolatörler, ülkemizde son yılların en büyük projesi olan Yeni İstanbul Havaalanı’nda da güvenle kullanılmıştır.

Acrefine ASI-R Sismik İzolatör

Acrefine® ASI-R sismik korumalı kauçuk titreşim izolatörü yüksek frekanstaki titreşimlerin yalıtımı için kullanılmaktadır. Bu izolatör pompalar, santrifüj fanlar, hücreli aspiratörler, klima santralleri vb. gibi mekanik ekipmanlarda kullanım için idealdir.

ASI-R tip sismik izolatör 5 mm statik çökme ve 1.222 kg yük kapasitesine kadar standart üretim olarak bulunmaktadır.

Ürün özellikleri:

– Ekipmanın tüm yönlerdeki hareketini sınırlayabilen çelik kasalı kauçuk izolatör
– Standart yük kapasitesi 1.222 kg
– Sismik uygulamalar için tasarlanmış
– Yüksek korozyon koruması için kataforetik elektro-kaplama
– Kaynak ya da dübel ile sabitleme
– Shore A 40, 50, 60 olarak üç ayrı sertlik derecesi

Acrefine Hakkında

Acrefine’de mekanik, elektrik, sıhhi tesisat ve HVAC tesisatları için geniş bir standart sabitleme ürünleri yelpazesi sunuyoruz. Müşterilerimizle yakın çalışmak ve en zor uygulamalar için bile çözümler sunmak için çalışıyoruz. Bu bizim şirket kültürümüze yerleştirilmiş ve marka adımızda “SEISMIC” kelimesiyle kesilmiştir.

Bu MEP kurulumları ile ilgili zor problemleri çözme taahhüdümüzü vurgulamaktadır.

Her zaman zorluklar vardır, bazı durumlarda ekipmandaki titreşim ve gürültü ortadan kaldırılmalı veya azaltılmalıdır. Doğal afetlerle ilgili aşırı durumlarda; depremler, fırtınalar ve yangın, insan zayiatı ve mülke verilen zarar en aza indirilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın