Başakşehir Park Mavera-3 Isıtma Tercihi E.C.A. Felis Kazan

Elginkan Topluluğu’nun 30 yılı aşkın süredir ısıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren markası E.C.A., duvar tipi yoğuşmalı kazanı Felis ile, Başakşehir Park Mavera-3 Toplu Konut projesini referanslarına ekledi.

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Felis

2018 yılında E.C.A. ARGE mühendisleri tarafından geliştirilen Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Felis, toplu konutların merkezi ısıtma sistemi projelerinde tercih edilmeye devam ediyor.

Gelir Paylaşımı Modeli’yle TOKİ ile gayrimenkul sektöründe bir ilke imza atan Makro İnşaat ortaklığında inşa edilen Park Mavera-3, 50 bin 696 metrekarelik arsa üzerinde Başakşehir’de kuruluyor.

Felis Kazan

Başakşehir Park Mavera-3 Toplu Konut projesi

Geçmiş yıllarda ki Mavera marka ismiyle yapılan tüm projeleri için de tercihini E.C.A.’dan yana kullanan Makro İnşaat, Park Mavera-3 projesinde yine E.C.A. markalı kazanları tercih etti.

Projede, 9 blok, 723 daire ve sosyal tesis için toplamda 84 adet E.C.A. Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Felis kullanıldı. Yaşam alanlarını ve 4 mevsim kullanılmak üzere tasarlanan sosyal tesisleri ısıtacak merkezi sistemde 125 ve 150 kW’lık iki farklı Felis kapasitesi tercih edildi.

Felis Kazan Özellikleri

Felis kazanlar düşük atık gaz emisyon değerleri ile çevreci ve Avrupa normlarını sağlayan yüksek verimli yoğuşmalı kazan sınıfında yer alıyor

Felis kazanlar yıllık emisyon değerleri ile en üst sınıf olan NOx 6 sınıf kategorisinde bulunuyor. Ayrıca; 65-150 kW arası 4 farklı kapasite seçeneğiyle, 16 kazana kadar kaskad yapabilme imkânı ile yüksek kapasitelere cevap verebiliyor.

ECA Plustech
ECA Plustech

Kompakt ve hafif olma özelliği ile montaj ve sevkiyat esnasında büyük kolaylıklar sağlayan kazanlar, maksimum işletme basıncı 6 bar olması sayesinde yüksek binalarda kullanımı kolaylaştırıyor.

Kazanların en önemli özelliği ise E.C.A. ARGE mühendisleri tarafından geliştirilen entegre baca klapesi sayesinde daha küçük baca çapı ve düşük baca maliyeti ile tasarruf ve ilk yatırım avantajı sağlaması.

Kazanlar %19’a varan modülasyon oranı sayesinde, ihtiyaç yoğunluğuna göre gaz tüketim oranını ayarlayarak mevsim geçiş aylarında büyük tasarruf sağlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın