Baymak Yeni Nesil Havuz Isı Pompası Poolx

0

Geniş ürün gamı ile tüketicinin her ihtiyacına cevap veren Baymak’ın 2019 yılında pazara sunduğu yeni nesil havuz ısı pompası POOLX, kullanıcı dostu tasarımı ve titanyum eşanjörlü dayanıklı yapısıyla her ölçüde havuz için yüksek performans sağlıyor.

Yenilenebilir ve temiz enerji kullanımında AR-GE ve yatırımlarına devam eden Baymak, geleceğin ürünü olan ısı pompası ailesine bir yenisini daha ekledi. Baymak’ın 2019 yılında pazara sunduğu yeni nesil havuz ısı pompası POOLX, 9, 13.5, 18 ve 26 kW olmak üzere 4 farklı kapasitede tasarlandı. Kaskad sistemi ile bağlanabilme özelliğine de sahip olan POOLX yeni nesil havuz ısı pompaları villa havuzundan olimpik havuza kadar her ölçüde ihtiyaca cevap veriyor.

POOLX Havuz Isı Pompası

Standart monoblock havuz ısı pompaları, nemli ortamlarda kullanıldığı için kolaylıkla korozyona uğrar. Baymak’ın yeni nesil havuz ısı pompası POOL X ise kompozit gövdesiyle en zorlu şartlardan bile etkilenmez. Ayrıca POOLX titanyum eşanjörlü özel tasarımı ile klor iyonlarından kaynaklı korozyonlara dayanıklıdır. Titanyum eşanjör sayesinde ek bir eşanjör kullanımına ihtiyaç duymayan POOL X havuz ısı pompaları direkt olarak havuz suyu ile kullanılabilir. Çıkış suyu sıcaklığı 15 °C olan POOL X, 40 °C’ye kadar havuzu ısıtma ve soğutma özelliğine sahiptir. Havuz ısı pompasında bulunan hidrofilik Fin-Tüp Evaporatör ise su akışı ve buz çözmede yüksek performans sağlamaktadır.

Tasarımında kullanıcı dostu özellikleri bir arada bulunduran POOLX, sahip olduğu LCD ekran sayesinde kullanıcıya su akışı tespiti, donma ve zaman ayarını kontrol edebilme konularında kolaylık sağlar. Montaj sırasında da kolay kurulumuyla kullanıcıya konfor sağlayan POOL X, havuz suyu giriş ve çıkışına bağlanarak kullanıma hazır hale gelir. Geniş çıkış suyu aralığı ve 5,7’e varan COP oranıyla ısının havadan havuz suyuna transferi sırasında verimlilik sağlayan POOL X, çevreci R410A gaz sayesinde ısı üretiminde yüksek performansla çalışır.

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz.