Eurovent, EN ISO 16890 Hava Filtresi Tavsiyesi

Eurovent, EN ISO 16890 Hava Filtresi sınıflarının seçimi konusunda tavsiyesini güncelledi. Bu güncelleme, 2021 WHO küresel hava kalitesi yönergeleriyle uyumlu.

EN ISO 16890 Hava Filtresi

Eurovent Ürün Grubu “Hava Filtreleri”, Tavsiye 4/23: “Genel havalandırma uygulamaları için EN ISO 16890 hava filtresi sınıflarının seçimi”nin güncellenmiş bir versiyonunu yayımladı.

Havadaki kirleticilere maruz kalmanın sağlık üzerindeki etkilerine ilişkin en son kanıtlara dayanarak, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), önerilen PM2,5 ve PM10 konsantrasyon düzeylerini önemli ölçüde azalttı. Eurovent Ürün Grubu “Hava Filtreleri” (PG-FIL) Başkanı Dr. Marc Schmidt konuyla ilgili şunları söyledi: “Yaygın olarak tanınan Eurovent 4/23’ün şu anki güncellemesi, insan sağlığını koruma seviyesini artırmak için ISO 16980 filtre seçimi kılavuzlarını en son WHO tavsiyeleriyle uyumlu hale getirmeyi amaçlamaktadır.”

Eurovent EN ISO 16890 Hava Filtresi

Tavsiye, İç Hava Kalitesi açısından potansiyel EN ISO 16890 tekliflerinden tam olarak yararlanan genel havalandırma uygulamaları için hava filtrelerinin seçimine ilişkin kapsamlı bir yönergeler dizisi içeriyor. Eurovent Ürün Grubu ‘Hava Filtreleri’ (PG-FIL) katılımcıları tarafından ortaklaşa geliştirilen belge, derin bir teknik filtrasyon anlayışına ve küresel hava filtresi üreticilerinin deneyimine dayanıyor. Belge özellikle tasarımcılar, tesis yöneticileri ve hava filtreleri içeren ekipman üreticileri olmak üzere havalandırma sistemleriyle ilgilenen tüm HVAC uzmanlarına yöneliktir.

Belge Eurovent Document Library’den ücretsiz olarak indirilebiliyor ve Eurovent üyesi tüm filtre üreticileri tarafından basılı bir versiyon talep edilebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın