Viessmann’ın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marka Dersleri Devam Ediyor

Viessmann Türkiye ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi arasında geçtiğimiz Eylül ayında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde verilen marka derslerin 12.’si 22/12/2021 günü gerçekleştirildi.

Viessmann Türkiye ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Üniversite rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Viessmann Genel Müdürü Dr. Celalettin Çelik’in katılımlarıyla gerçekleşen tören esnasında konuşan rektör, sanayi ile işbirliği yapmanın önemine ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin bu konudaki öncülüğüne dikkat çekti.Celalettin Çelik ise, eğitim altyapısı güçlü özel sektör firmalarının, bu ve benzer birlikteliklerle yeni nesillere yatırım yapmak ve gelişimlerine katkı sağlamayı görev olarak görmesi gerektiğini belirtti.

Viessmann Türkiye ve Muğla Sıtkı Koçman

Endüstriyel ve Bireysel Enerji Sistemleri

2021-22 eğitim öğretim yılı kış döneminde 13 hafta süren eğitimler, mühendislik alanında uzman Viessmann eğitmenleri tarafından verildi. Derslerden 8 tanesi online, 5 tanesi de üniversite kampüsünde yüzyüze verildi. 3555 Viessmann marka ders ismi, “Endüstriyel ve Bireysel Enerji Sistemleri” olarak isimlendirildi.

Teknoloji fakültesi son sınıf öğrencilerine göre hazırlanan programda; bireysel doğalgaz yakıtlı cihazlar, orta ve büyük güç kazanlar, merkezi ve bireysel ısıtma sistemleri, buhar tesisatı, ısı pompaları, fotovoltaik sistemler ve termal solar sistemler, akıllı ısıtma soğutma sistemleri, enerji dönüşümü ve yeni nesil elektrikli cihazlar ve VRF klima sistemlerinin planlaması konuları anlatıldı. 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen Viessmann marka dersi; ülkemizde ve dünyada enerji dönüşümü konusuna ayrıldı. Dersten sonra gerçekleşen soru cevap kısmına takiben ödül töreni yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hakkında

Kurulduğu günden bu yana, ülkemizin sosyo-kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkıda bulunma, yüksek kalitede yükseköğrenim ve araştırma sunma amacında olmuştur. Sistematik ve kapsamlı bir eğitim programı geliştirilmesi yeterli bir altyapı gerektirir fikri ile hareket eden 1994 yılında hızlı bir gelişme ve yatırım projesi başlatmıştır.

Üniversitemizin bu çabalarına okulumuzun hamisi Sıtkı Koçman cömert mali katkılarıyla destek olmuştur. Sıtkı Koçman’ın desteklerinden dolayı, 2012 yılına kadar Muğla Üniversitesi olan kurumumuzun ismi 31 Mayıs 2012 tarih ve 28309 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak değişti.

Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Sanat ve Beşeri Bilimler ile mesleki eğitim alanlarında güvenilir bir eğitim sunma amacıyla kurulduğunda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin sadece bir bölümü, 1.128 öğrencisi ve üç programı vardı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bugün 21 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu, 47 araştırma ve uygulama merkezi ile 208.000 metrekare kapalı alan üzerinde 44.607 öğrencisi, 1608 öğretim elemanı ve 827 idari personeliyle hizmet veren genç ama hızla gelişen bir üniversite olmaktan gurur duymaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın