Viessmann Bayileri Formula-E Yarışında

Viessmann partnerleri Formula-E ’nin 2018-2019 sezonunun 25 Mayıs’ta Berlin’de gerçekleşen yarışını izleme fırsatı buldu.

22-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen gezide, seminerlere katılıp üretim merkezleri de ziyaret edildi.

Viessmann Türkiye’nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği gezinin ilk günlerinde katılımcılar Berlin’de bulunan fabrikada Vitoplex serisi düşük sıcaklık kazanları ve Vitocrossal serisi yer tipi yoğuşmalı kazanların; Mittenwalde’de bulunan fabrikada ise Vitomax serisi sıcak su, kızgın su ve buhar kazanların üretimini gözlemlediler.

Viessmann Formula-E

Viessmann Formula-E

Sac işleme ve kaynak robotları ile donatılmış olan her iki fabrikada da otomasyona dayalı entegre üretim süreçlerini inceleyen katılımcılar, kazanların test süreçlerini de gözlemleme fırsatı buldular.

Katılımcılar ayrıca Viessmann Akademi’de düzenlenen “Orta ve Büyük Güçte Kazan Tekniği” ve “Endüstriyel Kazan Tekniği” başlıklı seminerlere katıldı.

Seminerlerde katılımcılara ısıtma sistemleri ve endüstriyel sistemlerde planlama esasları, sistem donanımları, emniyet tekniği, kumanda tekniği ve işletme ekonomisi gibi konularında bilgiler aktarıldı.

Gezide teknik organizasyonların yanı sıra sosyal aktiviteler de düzenlendi. Katılımcılar, sosyal program dahlinde rehber eşliğinde düzenlenen Berlin şehir turunda kentin tarihini, kültürünü ve mimarisini yakından tanıma fırsatı buldular.

I-Pace eTrophy

Katılımcılar 25 Mayıs günü, dünyanın ilk tamamen elektrikle çalışan tek kişilik otomobil yarışı olan Formula-E şampiyonasının Berlin ayağını ve I-Pace eTrophy’yi izlediler.

Rekabetçi pilotların yanı sıra verimlilik ve enerji yönetiminin yarıştığı bir platform olan FIA Formula E şampiyonasında, 2017/18 sezonundan bu yana Panasonic Jaguar Yarış Takımı’nın resmi sponsorluğunu sürdüren Viessmann, gelecek nesiller için yaşam alanları yaratma iddiasını bu platformdaki varlığıyla da pekiştirmektedir.

Viessmann Hakkında

Bir aile şirketi olan Viessmann Grubu uluslararası öncü ısıtma, sanayi ve soğutma tekniği sistemleri üreticilerinden biridir. 1917 yılında kurulan Viessmann, 12.000 çalışana ve 2016 yılı itibariyle 2,25 milyar avro yıllık ciroya sahiptir.

Viessmann 11 ülkede bulunan üretim şirketleri, 74 ülkedeki satış şirketleri ve temsilcilikleri ve tüm dünyaya yayılmış olan 120 satış temsilciliği ile uluslararası bir şirkettir. Cironun %54’ü Almanya dışındaki satışlardandır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın