Danfoss ve Haliç Mekanik, Slovenya Trata Fabrikası Eğitim Ziyareti

Danfoss, Haliç Mekanik ve müşterileri; mekanik uygulayıcı, yatırımcı ve alt bayiileri ile Slovenya’da bulunan Trata fabrikasına eğitim ziyaretinde bulundu.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Haliç Mekanik bayisi ve onun mekanik uygulayıcı, yatırımcı ve alt bayi statüsündeki firmalarla birlikte Slovenya’da bulunan Trata Fabrikası’na bir eğitim ziyareti düzenledi.

Danfoss Slovenya Trata Fabrikası

Slovenya Trata Fabrikası

Slovenya Ljubjiana da yer alan balans vanası, motorlu vana üretimi yapan Trata fabrikası ziyareti sırasında Danfoss Global İş Geliştirme Müdürü Ahmet Canpolat da Novocon dijital balans vanası sunumu gerçekleştirdi. Gezi sırasında fabrikada sanayi 4.0 dönüşümü çerçevesinde oluşturulan robotik üretim hatları da ziyaret edildi.

Novocon Dijital Balans Vanasıyla kontrol elinizde

Novocon akıllı dijital balans vanası sayesinde motorlarla yüksek hassasiyetli akışı kontrol edilebilmekte debi ölçümü yapılabilmektedir. Bu sistem sayesinde uzaktan erişim imkanı ile motorun ve vananın tüm fonksiyonları yönetilmektedir.

Böylece vanaların devreye alınma süreci hızlanmakta, bakım kolaylığı sağlanmaktadır. Hassas kontrol özelliği sayesinde zon konforu artmakta ve enerji tasarrufu edilmektedir.

Nesnelerin interneti (IoT) ve big data (büyük veri) gibi kavramlar hayatımızın birer parçası haline gelmişken, banka hesabından tost makinesine kadar hemen her şeye internet üzerinden erişim mümkün.

NovoCon® akıllı aktüatör

Bağlantı ve veri, binaların tasarımında ve yapımında öenmli birer faktör haline geleceği göz önüne alınınca, HVAC dünyasının gelecek yıllarda uğrayacağı değişim de söz konusu olmaktadır.

Danfoss, NovoCon® aktüatörünü pazarının lideri PIBCV ile birlikte bu dijitalleşmeye yardımcı olacak şekilde tasarlamıştır. NovoCon®, Bina Yönetim Sistemi (BMS) ağına bağlanabilen bir aktüatördür. Nesnelerle bağlantı kurabilen diğer aktüatörlere kıyasla NovoCon® aktüatörü, pek çok manual işi bilgisayara devredip sistemdeki bileşen sayısını azaltarak gereken veriyi sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın