Bacader Baca İmalatçıları ve Uygulayıcıları Derneği

Bacader, 2006 yılı sonunda baca sektörünün önde gelen ve standartlara uygunluklarını belgelendirmiş ve taahhüt etmiş firmaları tarafından, piyasadaki bilinç düzeyi ve kaliteyi yükseltmek amacıyla kurulmuştur.

Bacader, ülkemiz baca sektörüne hizmet veren firma ve kişilerin artık tüm dünyada bir endüstri konusu olan baca imalat ve uygulamaları alanında profesyonel hizmetler verebilmek, bunun için üyelerini ve ihtiyaç sahibi kişi-kurumları eğitebilmek amacını gütmektedir. Baca sektörünün mevcut standartlara uygun hale gelebilmesi için gerekli alt yapı ve çalışmalarını yapmaktır. Bacader, Avrupa’daki deneyimlerden faydalanmak ve ülkemizi de Avrupa’da temsil etmek için Avrupa Bacacılar Birliği ECA’ya (Europe Chimney Assocation) üye olmuştur.

Bacader Misyon ve Mizyon

Misyon

Tüm paydaşlarımız ile birlikte sektörde işbirliği sağlayarak baca sistemlerinin çevreci ekonomik, verimli ve güvenli bir şekilde tasarlanması için çalışmak.

Vizyon

Avrupa standartlarında rekabet ve yenilik için hem sektöre hem de topluma yön veren bir sivil toplum kuruluşu olmak.

Temel Değerler

Çevre koruma, enerji verimliliği, güvenlik ve danışma-yön verme.

Faaliyet Alanı ve Amacı

Baca sistemleri alanında faaliyet göstersen derneğin amacı, Baca sistemlerini standartlara uygun bir şekilde üreten veya ithal eden kurum ve kuruluşlar ile uygulayıcıların mensuplarını bir araya getirerek; sektör içi işbirliği sağlamak, sistemlerin insan ve çevre sağlığına uygun olarak tasarlanması için çalışmalar yapmak,  kurulan sistemlerde en iyi baca çekişi ile enerji tasarrufu sağlanmak ve maksimum verim alınmasına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Bacader kolaylıkla önlenebilir olan baca ile ilgili kazaların meydana gelmemesi için yoğun olarak çalışmaktadır. Gerek yetkili merciler ile işletilmesi gereken prosedürler ve gerekse de kendi iç disiplini ile piyasada baca ürün ve uygulamalarının yürürlükteki standartlara uygunluğu kontrol edilmekte ve denetlenmektedir. Dernek en azından kendi üyelerine bu konuda ciddi yaptırımlar uygulayarak son kullanıcıların emniyetini korumaktadır.

Ayrıca T.C.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TSE, EPDK, İmar Müdürlükleri ve Gaz Dağıtım şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülmekte, eğitim programları hazırlanmaktadır.

Bacader’e baca sistemleri konusunda faaliyet gösteren üretici, ithalatçı, satıcı, uygulamacı ve kontrolünü yapan konusunda hizmet veren herkes üye olabilir, ancak üyelik çeşitleri vardır. Üyelik koşullarını resmi web sitesinden edinebilirsiniz.

Bacader İletişim

Derneğin merkezi İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde olup şubesi yoktur.
Adres: Mehmet Akif Mah. Elalmış Cad. Reyhan Sok. No:20/3 34775 Ümraniye/İstanbul
Telefon: (0216) 314 14 92
Fax: (0216) 314 14 93
Email: bacader@bacader.org
Website: www.bacader.org

Bacader

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın