TEDSİAD, Tesisat Enerji Doğalgaz Mühendisleri Sanayici İş İnsanları Derneği

TEDSİAD (Tesisat Enerji Doğalgaz Mühendisleri Sanayici İş İnsanları Derneği) lansman toplantısı, 05.02.2022 tarihinde Bursa Gönlüferah Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya; Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, AKP İl Başkan Yardımcısı Ufuk Ay’ın yanı sıra dernek üyeleri ve aileleri katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başoğul açılış konuşmasında; “Yönetim olarak düsturumuz, öncelikle adaletli, ahlaklı, etik, şeffaf, kaliteli, paylaşımcı ruh ile ekip ruhunu ön plana çıkartarak, kurumsallığı ve birlikteliği sağlamaktır. Renkli ve farklılıkları olan dinamik sektörümüzdeki renkleri bir araya getirip, meslek, kişi ve büyüklük gözetmeden çalışmaktır. Elde edilmiş tüm tecrübelerden yararlanmak, bunları gelecek kuşaklara aktarmaktır” dedi.

TEDSİAD

TEDSİADBaşoğul sözlerine şöyle devam etti: “TEDSİAD yönetimi olarak yol haritamız, öncelikle şehrimizde ve daha sonra diğer şehirlerde şubeleşerek, sektördeki firmaların sorunları ve gelişimi için, EPDK, TSE, Üniversiteler ve Meslek Liseleriyle görüşmeler yapılması, Mesleki Yeterlilik Belgeleri temini ve eğitimi konusunda akredite kuruluşlarla birlikteliğin sağlanması, kaliteli ve kalifiye eleman yetiştirmek için tüm paydaşlarla işbirliği, Gaz Dağıtım Şirketi yetkisi olan firmaların Gaz Dağıtım Şirketi ile yaşadıkları sorunların çözülmesi, Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odalarının desteklerinin genele yayılması, üretici ve ihracatçı firmalardan teknik destek ve eğitim desteği sağlanması, KOSGEB destekleri ve eğitim hizmetleri konusunda bilgi paylaşımı yapılması için girişimlerde bulunulması bulunmaktadır.

Yol haritamızda ayrıca mali, muhasebe, pazarlama ve satış konusunda eğitim ve araştırmalar yapılması, sektörde fiyat politikası oluşturulması, tüketiciye eşit şekilde ulaşmak için reklam çalışmaları yapılması, fuar ve benzeri organizasyonlara katılma şartlarının iyileştirilmesi, diğer dernek ve sivil toplum kuruluşları (STK) ile ilişkilerin geliştirilmesi ve üyeler arasında sosyal dayanışma ve kaynaşmanın artırılması için çalışmalar vardır.

Sektöre hizmet eden temsilcilerimizle, yeni ve tadilatı yapılan tüm inşaat ve alt yapının en başından başlayıp oturulur hale geldiği ana kadar, her yerinde varız. Mekanik tesisatı, enerji ve ısı ihtiyacı taahhüdünü yerine getiren bir sektöre sahibiz. Stratejik hedeflerimiz:

 • Her üyemizin görev yapabilmesi için komisyonlarda yer almasını sağlayarak sektörü sürekli dinamik tutmak,
 • Yönetim üstü Yüksek İstişare Kurulumuz ile derneğimize sürekli katkı sağlamak,
 • Yönetimi değil hizmetleri ön plana çıkartmak,
 • Ödenebilecek aidatlarla üyelerimizi yormamak,
 • En fazla iki dönem başkanlık şartı ile, bir başka başkan ve yönetimine devrederek bayrak yarışında paylaşımcı olmak.
 • Şeffaf, Dürüst, Etik, Ahlaklı, Paylaşımcı, Eşit yönetim anlayışıyla çalışmak.
 • Özellikle Sivil Toplum Kuruluşu olduğumuzu sürekli gündemde tutmak.
 • Farklı derneklerle istişare içinde bulunmak,
 • Sektörümüzü kaliteli hale getirmek,
 • Ülkemizdeki tüm ortak meslek örgütleriyle koordineli çalışmak,
 • Belediye, ilgili bakanlıklar, EPDK, TSE gibi kuruluşlarla ortak hareket sağlayarak bilgi paylaşımı yapmak,
 • Her ay farklı bir etkinlik düzenlemek,
 • Şehrimizde gaz arzının eksik olduğu bölgeleri tespit ederek ilgili kurumlara bilgi aktarmak, katkı sağlamaktır.

İletişim Bilgileri

Adres: Hocataşkın Mah. Emirsultan cad.No:67/A Yıldırım, BURSA
Tel: +90 555 259 2926 – +90 532 462 8227
E-Posta: tedsiad@outlook.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın