ABB Paris’te Düzenlenen CIGRE 2018’de

ABB, 27-31 Ağustos tarihleri ​​arasında Paris’te düzenlenen CIGRE 2018‘de dijitalleşmeyi gelecek seviyeye taşıyacak en yeni güç şebekeleri teknolojilerini ve ABB Ability™ tabanlı yeniliklerini sunacak. ABB etkinlikte; bağlantılı ve etkileşimli sunumlar, sergiler ve artırılmış canlı ve sanal gerçeklik tabanlı gösteriler gerçekleştirecek. Standın kendisi, şirketin kablosuz iletişim ağlarındaki geniş kapsamlı kapasitesini gösteren bir ABB Ability™ kablosuz çözümü tarafından desteklenecek. İki yılda bir Paris’te düzenlenen etkinlik, güç uzmanları, temsilcileri ve karar vericilerin buluştuğu, sektördeki son teknolojik gelişmelerin görüşüldüğü küresel bir platform.

ABB standının en dikkat çeken sunumu, ABB Ability™ tabanlı teknolojileri kullanan bir Dijital Trafo Merkezi simulasyonu. Dijital trafo merkezleri, yeni nesil şebekelerin temel öğesi. Dokunmatik ekranları sayesinde; bakırın yerini alan fiber optik kablolar üzerinden gerçekleşen dijital haberleşmeyle en güncel yeniliklerin perde arkasına bakılmasını sağlıyor ve verimliliği, güvenilirliği ve güvenliği en üst seviyeye çıkarırken; maliyeti, riski ve çevresel etkiyi en aza indiriyor.

abb CIGRE 2018

Sergilenen bir diğer dikkat çekici ürün ise dijitalleştirilerek hayati parametrelerinin gerçek zamanlı olarak uzaktan izleme ve veri analizini yapabilen,  güç trafoları arasında dünyanın ilk entegre çözümü, güvenilirliği artırırken, şebeke varlıklarının ve güç ağlarının daha yüksek seviyede kullanımını sağlayan ezber bozan ABB Ability™ Güç Trafosu. Bunun yanısıra standda, ABB Ability™ TXpert™ dijital dağıtım trafosu ve bir dalgıç inceleme robotu olan yenilikçi servis çözümü ABB Ability™ TXplore™ yer alacak. Ziyaretçiler , kablosuz robotun girişimsel olmayan bir şekilde, hızlı, güvenli ve uygun iç denetimler yapmak için sıvı dolu bir güç trafosu aracılığıyla nasıl manevra yapabildiğini canlı olarak izleyecek.

Fuardaki ABB Ability™ Ellipse® Connected Asset Lifecycle Management (CALM) çözümü, kurumsal varlık yönetimi için işlevselliği, işgücü yönetimini ve varlık performansı yönetimini birleştiriyor. Elektrik şebekeleri için kapsamlı çözüm paketi, varlık kullanımını optimize etmeye, bakım maliyetlerini düşürmeye ve ekipman arızaları ile sistem kesintilerini azaltmaya olanak sağlıyor.

ABB, öncüsü ve dünya lideri olduğu Yüksek Gerilim Doğru Akım (HVDC) ve Esnek Alternatif Akım İletim Sistemleri (FACTS) iletim teknolojilerinde de yenilikler sunuyor. Birbirine bağlı bir enerji geleceğinin en önemli anahtarı olan HVDC, uzak ve ücra yenilenebilir enerji kaynaklarını güç şebekelerine entegre etmek için idealdir.

ABB, öncü teknolojilerinden olan gaz izoleli şalt tesisi (GIS) 50. yıldönümünü kutluyor. GIS, şehirleşme için önemli bir kolaylaştırıcı olmuştur ve hava yalıtımlı trafo merkezleri için gerekli alanın çok küçük bir kısmına trafo merkezi inşa edilmesine izin vermektedir. Dünyanın ilk çevre dostu orta gerilim gaz yalıtımlı ikincil dağıtım şalt cihazı SafeRing AirPlus™ ile birlikte fuarda küresel ısınma potansiyelini neredeyse yüzde 100 oranında azaltan standart sülfür heksaflorid (SF6) gazına eko-verimli alternatifler kullananan dijital olarak etkinleştirilen kesiciler ve GIS sergileniyor.

ABB, standında en yeni şebeke-edge teknolojisi çözümlerine, her zaman ve her yerde, istikrarlı ve sürdürülebilir güç sağlayan mikro şebeke ve pil enerji depolama sistemlerine (BESS) odaklanarak yer veriyor.

Güç Şebekeleri divizyon Başkanı Claudio Facchin “ABB’nin bu yıl CIGRE Paris’te dijitalleşmenin gelecek seviyesine odaklanması, ABB Ability™ çözümlerinin yelpazesi ile vurgulanıyor ve daha güçlü, daha akıllı, daha yeşil bir şebeke için tercih edilen bir iş ortağı konumumuzu güçlendiriyor,”dedi ve ekledi “ABB, çığır açan teknolojilere öncülük eden ve bu tarihçesi üzerine  inşa etme kararlılığını sürdüren, gurur verici bir inovasyon mirasına sahiptir.”

1.kat 146 numarada yer alan ABB standını, 27-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında ziyaret edin.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) kamu, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine  güç şebekeleri, elektrifikasyon ürünleri, endüstriyel otomasyon ve robotik ve hareket alanlarında küresel hizmet sunan öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneğini sürdüren ABB bugün, iki belirgin değer önerisiyle sanayide dijitalleşmenin geleceğini yazıyor: Herhangi bir santraldan herhangi bir prize elektrik getirmek ve doğal kaynaklardan bitmiş ürüne kadar endüstrileri otomatikleştirmek.  Tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları sınıfı olan Formula E’nin isim ortağı ABB, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere e-mobilitenin sınırlarını zorlamaktadır. ABB 100’den fazla ülkede yaklaşık 147,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın