2015 ASHRAE El Kitabı – ASHRAE Handbook

2015 AHSRAE El Kitabı HVAC uygulamarında, tasarım, uygulama ve sistem tanıtımı adı altında mühendislere yardımcı olmak için hazırlanmıştır.
ASHRAE Handbook yani ASHRAE El Kitabı ısıtma, havalandırma ve iklimlendirmenin yanısıra yeni edisyonunda konfor, endüstriyel, enerjiye ilişkin, genel uygulamalar, bina yönetim ve işletimi gibi ana bölümlerin dışında akıllı bina sistemleri, yapılarda nem yönetimi gibi yeni bölümler de yer alıyor.

1200 sayfalık 60 bölümden oluşan kitabın 2015 edisyonu bazı revizyonlar içeriyor. Ayrıca kitaba iki yeni bölüm daha eklenmiştir.
Bölüm 61, Akıllı Bina Sistemleri, akıllı sistemler ve otomatik arıza tespiti ve teşhisi, sensörler ve aktüatörler ve modernize edilmiş elektrik şebekesi ve tesislerin teknoloji ile olan ilişkilerini kapsıyor.
Bölüm 62, Binalarda Nem Yönetimi, Nemli Binalarda Riskleri Önleme ve Azaltma, Mimari ve HVAC tasarımında işletme ve doluluk önerilerini kapsıyor.

Yeniden yazılan, ekleme veya değişiklik yapılan bölümlerle birlikte 2015 AHSRAE El Kitabı, basılı yayın ve CD’si ile birlikte 209 $ bedel ile satışa sunuldu. İngilizce baskı olan kitabı sadece CD formatında almak isteyenler 189 $ ödeyecek. Bu bedele nakliye dahil değil.

Konu ile ilgili açıklamaları resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

Açıklama: ashrae.org/resources–publications/handbook/description-of-the-2015-ashrae-handbook-hvac-applications
Satış Linki: techstreet.com/ashrae

Ashrae El Kitabı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın