Tesisat Teknolojisi Ders Notları

Tesisat Teknolojisi Ders Notları; sıhhi tesisat, temiz su tesisatı, sıcak su tesisatı, temiz suyun depolanması ve basınçlandırılması, pis su tesisatı, yağmur suyu tesisatı, yangından korunma tesisatı, kalorifer tesisatı, suyun yumuşatılması, sıhhi tesisat seramik gereçleri konularını içermektedir.

Tesisat Teknolojisi ders notlarının ön sözünden alıntı:

“Önsöz

Bu ders notu, MEB-YÖK Program Geliştirme Projesi, Sıhhi Tesisat dersi müfredat programında bulunan konulara paralel olarak hazırlanmıştır.
Sıhhi Tesisat dersi, Fakülte ve Yüksekokullarda okuyan öğrencilerimizin sıhhi tesisat konularında yeterli bilgiye ulaşmasını sağlayan bir ders niteliğindedir. Bu ders notu, öğrencilerimizin kendi kendilerine çalışabilmeleri ve konuyu daha iyi anlayabilmeleri
açısından iyi bir kaynaktır.

Bu ders notunu hazırlarken makine mühendisler odası ve çeşitli sıhhi tesisat yayınlarından faydalandık. Ders notunu kullanacak arkadaşlara makine mühendisleri yayınlarını almalarını tavsiye ederiz”

Tesisat Teknolojisi Ders Notları

Tesisat%20Teknolojisi

Tesisat Teknolojisi

Bilgi: Mekanik tesisat proje tasarımı ve uygulama konusunda kaynak eser olarak faydalanabileceğimizi düşündüğümüz tesisat ders notları Öğr. Gör. Erdoğan ŞİMŞEK Hocamızdan alınan özel izinle sitemizde yer almaktadır.

İlgili Yazılar

3 yorum

Faydalı bir çalışma olmuş. Hocamıza ve size yayınladığınız için teşekkür ederim.

Recep Ali TOPÇU  -  15 Aralık 2016 / 15:59

Güzel paylaşımlarınızla insanlarımızın, konut sahiplerinin işlerini kolaylaştırıyorsunuz, teşekkür ederiz. Aynı zamanda bizler gibi malzeme üreticilerinin, bir ölçüde ustalarında işlerini kolaylaştırıyorsunuz. Adell olarak Su armatürleri, bataryalar, musluklar, banyo ve mutfak armatürleri, vanalar, tesisat ürünleri, duş takımları üreten bir marka olmanın yanında su ve Anadolu Su Medeniyetine ait kültür, sanat çalışmaları yapıyoruz. Su kullanım bilincinin yaygınlaşması, su yönetim araçların modernizasyonu konularında hizmet veriyoruz. Ve 36 yıllık bir çalışmanın sonucu olarak bugünlere ulaşan Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Koleksiyonumuza ait daimi sergi salonumuza, müzemize ziyarete davet ediyoruz. Giriş ücretsizdir.

Recep Bey merhaba,

Değerli yorumlarınız ve ülkemize katkı sunmasını ümit ettiğimiz çalışmanızı sunduğunuz için biz teşekkür ederiz.

Ayrıca Adell Ab-ı Hayat Su Medeniyeti Müzesini daha detaylı açıklamak ve misafirlerimize duyurmak için sitemizde yer vermiş bulunuyoruz.

Saygılarımızla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın