Su Tesisat Kaçağı ve Petek Temizliğinde Protesisat

Protesisat, İstanbul merkezli profesyonel tesisat çözümleri sunmakta olup Ankara, İzmir, Bursa şubelerinde hizmet vermektedir. Firma, tuvalet tıkanıklığı ve lavabo tıkanıklığı açma, kırmadan su kaçağı tespiti, kötü koku tespiti, kanalizasyon ve logar açma servis hizmeti sunmaktadır.

Protesisat, su tesisat kaçağı ve petek temizliği konusunda arızalar, alınması gereken önlemler ve çözüm yöntemleri ilgili detaylı bilgi verdi.

Protesisat

Su tesisat kaçağı nasıl bulunur ?

Su tesisat sistemlerinde oluşan kaçakların nedenleri nelerdir ?

Su tesisat kaçağını nedeni su tesisat borularında meydana gelen arızalanmalardır. Bu arızalanmalar yüzünden kimi zaman su tesisat borularında çatlaklar kimi zaman da delikler meydana gelir. Bu da su kaçaklarının oluşmasına vesile olur. Bunun yanı sıra su tesisat kaçağının oluşmasında etkili olan bir diğer faktör de su tesisat borularının kurulumu yapılırken yapılan yanlış işlemlerdir. Ustalar su tesisatı borularını kurarken kimi zaman boruları iç içe tutan contaları yanlış veya yamuk takar kimi zaman da su tesisat borularında defolu ve sahte mal kullanır. Bu gibi etkenler yüzünden de su tesisatı kaçağı meydana gelir.

Su tesisatı kaçağı ne gibi sorunlara yol açar ?

Su tesisatı kaçağı oluştuğunda evlerin veya iş yerlerinin yapısında zararlar meydana gelebilmektedir. Oluşan kaçaklara zamanında müdahale edilmediği sürece evlerin duvarlarında rutubetlenmeler oluşur, tavandan su damlacıkları dökülür, duvar boyaları akar veya duvar boyaları renk değiştirir ve su faturaları kabarık halde gelir. Bu faktörlerin oluşması yüzünden evlerde çoğu yer kullanılamaz hale gelir. Bu yüzden su tesisatı kaçağını bulmak adına dalında uzman olan personellerden yardım almak gerekir. Peki su tesisat kaçağı nasıl bulunur?

Kurumsal firmamızın uzman ekipleri evlerinizin su tesisat sistemlerinde meydana gelen kaçakları tespit etmek ve onarmak adına sizlere gerekli yardımları getirir. Uzman ekiplerimiz su tesisatı kaçağı bulmak adına elektromanyetik su tesisat ve boru bulma, akustik ses dinleme ve termal görüntü alma gibi teknolojik aletler kullanır. Bu teknolojik aletler ile uzman ekiplerimiz işlemlerini sorunsuz ve masrafsız halletmektedir.

Sıhhi Tesisat Arızaları

Protesisat uzman ekipleri su tesisatı kaçağını bulmak için öncelikle elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı ile su tesisat borularının yerini tespit eder. Bu boruların tespit edilmesinden sonra ısıya ve sese duyarlı olan termal görüntü alma ve akustik ses dinleme cihazları kullanılarak su tesisatı kaçağının ana kaynağı tespit edilir ve kaçağın olduğu bölgelerden birkaç fayans yerinden çıkarılarak kaçak onarılır. Daha sonra onarım işlemleri bitince fayanslar tekrardan dizilir ve su tesisatı kaçağı sorunu ortadan kaldırılır.

Petek temizliği gerekli mi ?

Petek temizleme işlemi dikkat ve beceri gerektiren bir işlemdir. Yanlış yapılan işlem sonucu radyatör peteklerinizin kullanılamaz hale geleceğini unutmamak gerekir. Yüksek maliyetlere katlanıp yaptırmış olduğunuz kalorifer sisteminizde zaman içerisinde ısı kaybı gibi sorunlar oluşabilmektedir. Bu durumlarda radyatöre bakmak gerekir.

Çünkü petek radyatörler zamanla suyun kireçli yapısından dolayı tesisat borularınızdan radyatörün dibine kireç çökebilir bu da bir süre sonra evinizin ısınmamasına yüksek gelen faturalara neden olabilir. Radyatör temizleme işlemi dikkat ve yetenek isteyen bir işlem olduğuna göre bu işlemi işin ehli kurumlara yaptırmanız sizler için daha yaralı olacaktır. Radyatör temizleme işlemi için gerekli tecrübe ve teknolojiye sahip olan Protesisat sizlere bu işi çözmenizde garanti vermektedir. Radyatör temizleme işlemini eski usul teknik ve yöntemlerle uzun bir zamanda yüksek maliyetle yapacağınız ve sonucun tam olarak başarı ile tamamlanıp tamamlanamadığını bilemeyeceğiniz ortadadır. Bu gibi sorun ve mağduriyetlerle karşılaşmamanız için firmamız göreve hazırdır.

 

Radyatör temizleme işlemi için özel olarak üretilen cihazımız ve bu iş için gerekli altyapı ve tecrübeye sahip uzman ekiplerimiz ile sizlere çok kısa bir zamanda yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir iş için söz veriyor. Öncelikle eski usuller gibi tesisata zarar vermiyoruz tesisatı sökmüyoruz ve sizleri zaman kaybına uğratmıyoruz. Nasıl mı? Radyatör temizleme işlemi için önce radyatör temizleyici makinemizi tesisatınıza monte ediyoruz bu makinenin içerisinde kireç tortu ve balçık gibi tesisatınıza zarar veren maddeleri söken özel kimyasal sıvımız bulunmaktadır.

Bu kimyasalı diğer kireç çözücülerle karıştırmayınız kimyasalımız tesisatınızda ki tüm pislikleri güçlü karışımı sayesinde tesisatınıza zarar vermeden çözmektedir. Radyatör temizleme işlemi yaklaşık 1-2 saat sürmektedir bu süre içerisinde kimyasal sıvımız dolaşıma tabi tutularak hattınızda ki tüm pis noktalara müdahale etmektedir. Radyatör temizleme işleminin son aşamasına geldiğimizde uzman ekiplerimiz hattınızda bulunan kireçli pis suyu özel makinemiz aracılığı ile dışarıya atmakta ve yerine temiz oksijenli suyu göndermektedir.

Radyatör temizleme işlemi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizleri arayabilir ya da işlemleri nasıl başarı ile yaptığımızı görmek için iletişime geçebilirsiniz.

Protesisat İletişim Bilgileri

Adres:İstanbul Avrupa Yakası Şube: Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul, 02163113939
İstanbul Anadolu Yakası Şube: Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 Maltepe / İstanbul, 0212 4360202
Ankara Şube: Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1, Etimesgut / Ankara, 0312 448 11 11, 0532 397 38 27
İzmir Şube: Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280, İzmir, 0232 243 88 88, 0538 785 31 91
Bursa Şube: Yeni bağlar Mh. Canan Sok. No:15, Osmangazi / Bursa, 0224 243 85 86

Web Adresi: www.istanbulsukacagitespiti.org

Protesisat Firması

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın