Su için Yürüyoruz, Wilo Türkiye Etkinliği

Wilo Türkiye, Atlas Dergisi iş birliğiyle Terkos Gölü çevresinde doğa yürüyüşü düzenledi.

Yenilikçi pompa sistemleriyle tüm dünyada suyun yolculuğuna eşlik eden Wilo, 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutlamak için Atlas Dergisi iş birliğiyle bir doğa yürüyüşü düzenledi. Durusu (Terkos) Gölü çevresinde “Su için Yürüyoruz” mottosuyla düzenlenen etkinliğe çok sayıda doğa tutkunu katıldı.

Türkiye’deki 25. yılını kutlayan Wilo, Dünya Su Günü’nü kutlamak amacıyla Atlas Dergisi iş birliğiyle bir doğa yürüyüşü düzenledi. 19 Mart’ta, Durusu (Terkos) Gölü çevresinde gerçekleşen yürüyüşe doğaseverler yoğun bir şekilde katılım gösterdi. Yaklaşık yedi kilometrelik yürüyüş parkurunda göl çevresindeki doğal güzellikleri de yakından gören katılımcılar, Çatalca İnceğiz Köyü yakınlarında bulunan İnceğiz Mağarası’nı da gezme fırsatı buldu.

Wilo olarak hayatın kaynağı olan suya sahip çıkmak istediklerini belirten Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner şunları söyledi: “Wilo markası 145 yıldır pompa teknolojisine dünya çapında öncülük ediyor. İşimiz suyu en verimli şekilde taşımak olduğu için suyun değerini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle farklı etkinlikler ve projelerle temiz su kaynaklarının korunmasına ilişkin farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Dünya Su Günü’nü kutlamak için düzenlediğimiz  ‘Su için Yürüyoruz’ etkinliğine doğaseverlerin yoğun ilgi göstermesi bizi çok sevindirdi. Tüm katılımcılara ve bu anlamlı projede el ele verdiğimiz doğa tutkunu gezginlerin vazgeçilmezi olan Atlas Dergisi’ne teşekkür ederiz.”

Etkinlikte Afrika’da temiz su kaynaklarına ulaşmak için kilometrelerce yürümek zorunda kalan çocukların yaşam koşullarına da dikkat çekildi. Melis Öner, suya sahip çıkmaya odaklanan projelere önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın