Soğutma Devresini Vakumlama

Soğutma Devresini Vakumlama basınç testi için, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı soğutma sistemleri dalı basit soğutma devreleri ve soğutma sistemlerinin gaz seçimi yapabileceksiniz.

Basınç testi uygulamasının nasıl yapıldığını uygulama faaliyetleriyle öğreneceksiniz. Çevreye ve ortamda bulunan kişilere zarar vermeden nasıl çalışılabileceği konusunda temel bilgi sahibi olacaksınız. Kaçak arama yöntemlerinin neler olduğu konusunda teknik bilgiler verilerek piyasada yapılan uygulamalar ile konunun daha iyi kavranması sağlanacaktır. Modülümüzdeki diğer ve en önemli konulardan bir diğeri de soğutma sistemlerinin vakumlanması işlemlerinde kullanılan alet ve cihazların tanıtımı ve kullanımıdır.

Her geçen gün gelişen teknolojik gelişmeler çerçevesinde siz değerli gençlerin mesleki eğitimi en doğru teknik bilgi ve uygulama ile birlikte öğrenmesi mesleki başarıyı getirecektir. Özellikle teknik bir alanda çalışacak bireyin bu konuda daha hassas olması gerekmektedir. Sizler de çağımızın gelişmeye açık ve insan hayatında önemli yeri olan bir mesleğe adım atmış bulunuyorsunuz.

Bu öğrenme materyalindeki konular, mesleki gelişiminizin temelinin sağlam atılmasını sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.

Soğutma Devresini Vakumlama, Megep tarafından hazırlanmış olup, Milli Eğitim Bakanlığınca ücretsiz olarak verilmiştir. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı başlığı altında yayınlanmaktadır.

Bu yayın, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve öğretim programlarında yer alan yeterlikleri kazandırmaya yönelik olarak öğrencilere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış bireysel öğrenme materyalidir.

Soğutma Devresini Vakumlama

So%C4%9Futma%20Devresini%20Vakumlama

Soğutma Devresini Vakumlama

Kaynak: Megep, Mesleki ve Teknik Eğitim Programlar ve Öğretim Materyalleri, Soğutma Devresini Vakumlama, megep.meb.gov.tr

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın