Maxval Buhar Sistemleri-Tasarım, Uygulama, İşletme Kitabı Yayınlandı

MaxVal Buhar Teknolojileri tarafından genişletilmiş 3. Baskısı yayınlanan “Buhar Sistemleri-Tasarım, Uygulama, İşletme” adlı kitap; buharın üretimi, dağıtımı, kondens tahliyesi ve kondens tesisatları ile basınç, sıcaklık ve debi kontrol vanaları uygulama örneklerini içermektedir. Kazan otomasyon sistemleri, buhar sayaçları ve enerji verimliliği konuları ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Temiz buhar (saf buhar)a da geniş yer verilen kitapta “sektörel tesisler” için de özel yer ayrılmıştır . Kitap, içerdiği konular ve sistematiği ile ülkemizde olduğu kadar uluslararası literatürde de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Maxval Buhar Kitabı

Kitapta yeralan konular:

–   Buhar üretimi ve buhar terminolojisi
–   Kazan dairesi sistemleri ve cihazları
–   Kazan dairesinde verimlilik
–   Kaliteli buhar üretimi
–   Buhar dağıtımı, kondens tahliyesi ve kondenstoplar
–   Kondens tesisatları ve geri kazanım
–   Buhar sistemlerinden hava tahliyesi
–   Kontrol vanaları; basınç, sıcaklık ve debi kontrolü
–   Proses ısıtma ve ısı eşanjörleri
–   Temiz buhar(saf buhar) türleri, üretimi ve uygulama örnekleri
–   Sektörel tesisler:Tekstil, kağıt, kimya, ilaç, gıda ve içecek, çay, süt endüstrisi, hastane ve oteller her konu ayrı bir bölüm olarak; ilgili  cihaz ve sistemleri ve uygulama örnekleriyle ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

380 sayfadan oluşan kitaptaki konular, yüzlere şema, şekil ve resim ile desteklenmektedir. Ayrıca, özel hazırlanmış seçim tablolarıyla cihaz ve sistemlerin seçimleri kolaylaştırılmıştır.

Buhar Sistemleri Kitabı; tasarım, uygulama, işletme veya bakım konusunda çalışan tüm mühendislerin başucu kitabı olma özelliğindedir. (Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi: info@maxval.com.tr)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın