Masdaf, İçme Suyu Arıtma Tesisleri İçin Sürdürülebilir Çözümler

Üstün teknolojisi ile enerji ve su kaynaklarının korunmasına katkıda bulunan Masdaf, su temini teknolojileri ile Devlet Su İşleri’nin ( DSİ) birçok İçme Suyu Arıtma Tesisine esnek ve sürdürülebilir çözümler sunmaya devam ediyor.

Hızla artan dünya nüfusu ve iklim krizi nedeniyle yaşanılan kuraklığın etkisiyle dünya genelinde 2 milyar insan temiz suya düzenli olarak erişemiyor. Tüm bu gelişmeler nedeniyle içme suyu temini büyük önem taşımaya başladı. Sektöre özel ürün çeşitliliği ve alanında uzman mühendisleriyle müşterilerine; enerji ve su kaynaklarını verimli kullanan sürdürülebilir çözümler sunan Masdaf, su temini teknolojileriyle de prestijli projelerin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Masdaf, temiz su alanında sunduğu güvenilir, verimli ve çevreci çözümler ile Devlet Su İşleri’nin ( DSİ) İçme Suyu Arıtma Tesislerindeki önemli çözüm ortakları arasında yer alıyor.

Sürdürülebilir çözümler

Birçok alanda olduğu gibi Devlet Su İşleri’nin ( DSİ) İçme Suyu Arıtma Tesislerinde de her prosese uygun doğru pompa seçimi yapmak, işletme maliyetlerini ve verimliliği olumlu yönde etkiliyor. Masdaf, Devlet Su İşleri’nin tesislerdeki kaynak suyunun transferini verimli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirerek, şehirlerin içme suyu ihtiyacının karşılanması için sürdürülebilir çözümler sunuyor.

Sürdürülebilir çözümler Masdaf

Pompa Performans Testi

Yaşayan sistemler olan içme suyu arıtma tesislerinde sistemin kesintisiz ve sorunsuz işletilmesini sağlamak için doğru sistem seçimi yapmak kadar önemli olan bir diğer husus ise santrifüj pompaların performanslarını test etmek oluyor. DSİ’nin İçme Suyu Arıtma Tesislerinde kullanılan santrifüj pompalar ve hidroforlar, Masdaf’ın Düzce fabrikasında bulunan performans test standında, DSİ şartnamelerine uygun olarak test edildikten sonra devreye alınıyor.

masdaf pompa

Sürdürülebilir sistem verimi

Masdaf, kontrol alternatifleri yani pompa teknolojilerinin otomasyon sistemleri ile kontrolünü de sağlayarak, sistem verimini sürdürülebilir kılıyor. Pompalarda kullanılan frekans kontrol cihazları, Mod-Bus haberleşme protokolü ile dış ünitelere (bina otomasyon sistemi) anlık erişim imkânı sağlayarak, kontrol avantajı sunuyor. Bu kapsamda pompanın sabit değerde mi yoksa proses değerlerine göre mi çalışacağı belirleniyor. Böylece sistemin ihtiyacı doğrultusunda verimli bir şekilde çalışan akıllı pompa teknolojileri ile hem sistem verimliliği hem de enerji tasarrufu sağlanıyor.

Bakım kolaylığı

DSİ’nin İçme Suyu Arıtma Tesislerinde sıklıkla kullanılan, mekanik dayanımı yüksek, uzun ömürlü “NM serisi Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompa”lar, bakımda da avantaj sağlıyor. Uçtan Emişli Norm Santrifüj Pompalar, tesisattan, salyangoz gövdesi, tesisata bağlı kalacak şekilde ayrılabiliyor. Böylece motoru ve salyangozu hareket ettirmeden pompaya müdahale edilebilmesi sayesinde bakım-onarım işlemlerinde kolaylık sağlanıyor. Kolay bakım özelliği ile acil müdahale durumunda sistem kesintiye uğramadan çalışıyor. Böylece işletmenin bakım maliyetleri yüzde 70 oranında azaltılarak, etkili bir sistem çözümü sunuluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın