Ekin Endüstriyel Kalite Anlayışı ve MIT Blowerlar

Ekin Endüstriyel tarafında “MIT” Markalı Blowerlar Piyasaya Sunuldu,

İçerisindeki motor sayesinde fanı harekete geçirerek emiş kısmındaki havayı vakumlayan ve içeriye hapsedilen havayı çıkış tarafına doğru iterek basınçlı bir şekilde aktarmaya yarayan blowerlar Ekin Endüstriyel “MIT” güvencesiyle üretilmeye başlandı.

Özellikle gıda ürünlerinin yıkamasında, nakliye ekipmanlarında, toz granül taşınmasında, emiş ekipmanlarında, endüstriyel tozları emme işleminde, kağıt taşımacılığında, gaz giderimin de, şişe dolum makinelerinde, otomatik dolum makinelerinde, kağıt kesme sanayisinde, baskı kağıdı taşıma işleminde, toz giderme ekipmanları üretiminde, araba yıkama, artıma tesisleri, jakuzi, şişe kurutma, sebze meyve yıkama, kalorifer tesisatlarında ihtiyaç ve beklentileri karşılamak için piyasaya sunulan MIT blowerlar ile Ekin Endüstriyel çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor.

Mit Blowerlar

MIT Blowerlarını Gözlemleyen Ekin Endüstriyel Proses Pompa Müdürü Melih Cihan Akıncı MIT blowerları hakkında “Maksimum Hava debisi 2500 m3\h olup, 1000 mbar başınç oluşturabilmektedir. 130 C dereceye kadar çalışabilmektedir. Sesiz çalışma ortamı 50-80 dBA dır. Yağsız çalışma ve kirlilik düzeyi olmaması sayesinde çevre dostudur. Dinamik balans ayarı ile vibrasyon minimumdur. Yatay ve dikey olarak montaj edilebilmektedir. İsveç SFK veya Japon NSK rulman kullanılarak daha uzun ömürlülük elde edilerek 3-5 yıl sorunsuzca kullanılmaktadır.” Dedi.

Blowerlar Nedir? Çalışması Prensibi Nedir?

Blowerlar, emisyona uğrayan ortamdaki havanın yüksek debide veya düşük basınç da transferini sağlayan , motordan aldığı kuvvet ile fanı döndüren tesisat ekipmanlarıdır. Blowerların içerisindeki fan dönerek emiş kısmındaki havayı vakumlar. İçeriye hapsedilen hava daha sonra çıkış tarafına doğru itilir.

Neden MIT markalı Blowerlar ?

MIT santrifüj blowerlar, bakım gerektirmeyen, yüksek verimli fana, elektrik motoruna ve çeşitli montaj (yatay ve dikey olarak) şekillerine sahiptir. Yüksek basınç ve vakum sağlamaktadırlar. Yağsız hava üretebilmektedir. Kurulumu kolay ve bakım gerektirmeyen AC motora sahiptir.

MIT Santrifüj Blowerın Avantajları

MIT markalı blowerlar uzman mühendis kadrosu ile siz değerli müşterilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmek adına tasarlanmıştır. En uygun fiyata en verimli bloweri aşağıdaki MIT markası avantajı ile sizlere sunmaktayız.

– Maksimum 2500 m3/h hava debisi sağlar
– Maksimum 1000 mbar basınç oluşturabilir.
– Yüksek sıcaklıkta çalışabilme (maksimum:130 0C)
– Sessiz çalışma ortamı sunar (50-85 dBA)
– Yağsız çalışma ve kirlilik düzeyi olmaması sayesinde çevre dostudur
– Dinamik balans ayarı ile vibrasyon minimum düzeye indirilmiştir.
– Kolay montaj yapılmaktadır. Yatay ve dikey olarak montaja uygundur
– İsveç SKF veya Japon NSK rulman kullanılmaktadır, bu sayede verimli ve uzun ömürlü kullanım kılar.
– Normal şartlarda 3-5 yıl sorunsuzca kullanım imkânı sağlar.

Blower Çeşitleri Nelerdir ?

Tek Kademeli Blowerlar : Tek kademeli blowerlar 40-1370 m3/h debi aralığında, 0-460 mbar basınçlarda ve 0,2 – 18,5 kw aralığındaki motor güçlerinde çeşitlilik gösteren blower çeşitidir.

Çift Kademeli Blowerlar : Çift kademeli blowerlar 88-2050 m3/h debi aralığında, 0-670 mbar basınçlarda ve 0,7 – 25 kw aralığındaki motor güçlerinde çeşitlilik gösteren blower çeşitidir.

Blower Seçimi Nasıl Yapılır ?

Blower seçimi için en önemli ihtiyaç duyulan bilgiler (hava için) aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.
-İhtiyaç olan hava debisi (m3/h, Nm3/h gibi)
-Hava aktarmak için kullanılacak ise blowerın yenmesi gereken pozitif basınç (mbar, bar, mSS gibi)
-Vakum için kullanılacak ise blowerın vakum değeri (-mbar, -bar gibi)
-Ortam Sıcaklığı

Blower Çalışma Prensibi

Blowerlar, emisyona uğrayan havanın yüksek debide veya düşük basınç da transferini sağlayan motordan aldığı kuvvet ile fanı döndüren tesisat ekipmanlarıdır.

MIT Santrifüj Blowerın Çalışma Prensibi

Blowerlar, emilen gazın basıncını, çarkın santrifuj hareketiyle oluşan bir dizi vorteks hareket sonucu artırırlar. Çark dönerken, çarkta bulunan kanallar havayı santrifüj hareketle ileri doğru iter ve helisel bir hareket oluşur. Bu hareket esnasında gaz kanal boyunca sürekli olarak sıkışır ve basınç doğrusal olarak artar. Basınçlanan hava, blowerın çıkış kanalından kullanılacak olan tesisata aktarılır.

Blower Nasıl Kullanılmalıdır?

Blowerlar, emisyona uğrayan havanın yüksek debide veya düşük basınç da transferini sağlayan motordan aldığı kuvvet ile fanı döndüren tesisat ekipmanlarıdır.

Blower Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Emiş ve basma noktalarına tıkanıklıklar oluşabileceği için emniyet vanaları bulunması veya transferi korumaya alan bir sistemin bulunması blowerin ömrünü uzatacaktır.

Uygun kapasitede kullanılması ve pislik birikintilerini engellemek için blower içindeki havanın filtreden geçirilerek transfer yapılması gerekmektedir. Filtrelerin kullanılmaması blowerların içerisinde bulunan fanların aşınmasına neden olacaktır.

Blowerlar motor dönüş yönünün tersi istikamette kullanılmamalıdır. Ters çevrilen blowerların ömrü çıkış kısmındaki hava emilmeyeceğinden daha kısa olacaktır.

Blower Kullanım Alanları Nelerdir?

Blowerlar, emisyona uğrayan havanın yüksek debide veya düşük basınç da transferini sağlayan motordan aldığı kuvvet ile fanı döndüren tesisat ekipmanlarıdır.

Blowerlar bir başka adıyla vakum pompaları gıda yıkama, nakliye ekipmanları toz granür taşıyıcısı, emiş ekipmanları, endüstriyel tozları emme, kağıt taşıma, gaz gideriminde, şişe dolum makinelerinde, otomatik dolum makinelerinde, kağıt kesme sanayisinde, baskı kağıdı taşıma işleminde, toz giderme ekipmanları üretiminde, araba yıkama, artıma tesisleri, jakuizi, şişe kurutma, sebze meyve yıkama, kalorifer tesisatlarında etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Ekin Endüstriyel Plakalı Eşanjör Üretiminde Kalite Yönetim Anlayışını Geliştiriyor.

Ekin Endüstriyel İnterSismik Belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen denetimlerde sektörde bir ilki gerçekleştirerek, plakalı eşanjör üretimi ve satışı konusunda ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerini almaya laik görüldü.

Belgeleri İnterSismik Belgelendirme Kuruluşu Yöneticisi Hasan Şahab‘dan 30.10.2016 Tarihinde teslim alan Ekin Endüstriyel “Halkla İlişkiler Yöneticisi Erdem Özkan” Isıtma soğutma sektöründe Kalite Yönetimi konusunda bir ilki gerçekleştiriyor olmak ve buna sektörde önderlik etmek MIT markası adına çok gurur verici dedi.

Mit Kalite Anlayışı

Paydaşlarına değer verme, değerlerini koruma bilinci ile kalite anlayışını geliştirerek çalışmalarına devam eden Ekin Endüstriyel “MIT” markalı ürünlerinin kalitesini, sektörün bir adım ilerisine taşıyarak paydaşlarına örnek olmayı hedefliyor.

Kaynak: Ekin Endüstriyel

İlgili Yazılar

1 Yorum

erdem özkan  -  19 Aralık 2016 / 15:52

Haber Paylaşımı için teşekkür ederiz.

Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın