Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabı

Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabı, 50. yılını kutlayan Form Şirketler Grubu tarafından bu yılın anısına sektöre ışık olacak çok değerli bir kaynak olarak hazırlandı ve uzun süren titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıktı. Kitabın satışından elde edilecek gelirin tamamı ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne kız öğrencilerin eğitim hayatını desteklemek üzere bağışlanacak.

Form Şirketler Grubu’Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabınun 50. Kuruluş yılında tarihe not düşmek amacı ile hazırlanan Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabı ,  ülkemizdeki klima sektörünün oluşumunu ve gelişimini belgeliyor. İklimlendirme sektörüne ve gelişimine ait bilgileri, sektöre hizmet etmiş önemli kişilerin ağzından aktaran, tanıklıklara dayalı bir araştırmanın ürünü olan kitap, sektör için öncü olması nedeniyle de önemli bir kaynak olarak dikkat çekiyor.

FORM Şirketler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun, “Gerek iklimlendirme, gerek temiz enerji sektörlerinde bugüne kadar pek çok ilke imza attık. Yaptığımız işlerde, şirket içinde, müşterilerimiz ve topluma sağladığımız faydalarda, her zaman verimliliği ön planda tutuyoruz. 50. Yılımızda da sektöre bir armağan bırakmak, verimli bir kaynak yaratmak istedik. Türkiye İklimlendirme Sektörünün başlangıcı ve gelişmesinin görsel ve sözel kayıt altına alınması için, profesyoneller ile bir çalışma yaptık. “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” ile geçmişe ait bilgi ve deneyimlerin kaybolmadan bir araya getirilebilmesini hedefledik.

Klima sektöründe faaliyet gösteren ve 1970’ler öncesi kurulmuş proje, taahhüt, imalat ve satış firmalarının hikâyelerini kurucularının ağzından aktardık. Çok sayıda duayenle yüz yüze görüşmeler yapıldı. Ulaşılamayan kişilerle yazılı olarak ya da arşivlerden faydalanarak bilgi aldık. Bu kitabın sektörden gelecek yeni bilgilerle daha gelişmiş bir halini yapmayı, hatta 1990’ları da içerecek ikinci cildini oluşturmayı da hedefliyoruz.” dedi.

Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabı Nasıl Edinirim?

Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabını edinmek için kaan.kosemehmet@formgroup.com mail adresine talebinizi ileterek bilgi alabilirsiniz.

Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabı 50. Yıl Gecesi

3 Aralık Rahmi KOÇ Müzesi Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü Kitabı 50. Yıl Gecesi Fotoğralarını incelemek için tıklayınız.

Fotoğraflar

Kaynak: Formgroup, formgroup.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın