DemirDökümden Meslek Liseli Gençlere Eğitimi Desteği

DemirDöküm, Meslek Liseli gençlerin eğitimine desteğini sürdürüyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için ders kitabı dağıtım projesinin 6 yıldır sponsoru olan DemirDöküm, şimdi de 34 şehirde 60’tan fazla okula öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla kombi gönderimi yaptı. Yüzlerce öğrenci, edindikleri teorik bilgileri DemirDöküm kombiler üzerinde pratik yaparak pekiştirecek ve deneyimini artıracak.

Meslek Liseli Gençlere Eğitimi Desteği

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Meslek Liseli öğrencilere desteğini sürdürüyor. Geride bıraktığı 68 yılda Türk sanayisinin gelişimine katkılarda bulunarak, birçok yeni yatırımı hayata geçiren, tüketicisini üstün teknolojiyle buluşturan, iklimlendirme konusunda kaliteyi yükselten ve sektörün geleceğine eğitim alanında yatırım yapan DemirDöküm, başarılı girişimleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Alper Avdel DemirDöküm Meslek Liseli Desteği

Gençlerin iklimlendirme sektörüne ilişkin hedeflerini kendinden emin bir şekilde gerçekleştirebilmesi hedefiyle ilerleyen DemirDöküm; 34 şehirde 60’tan fazla meslek lisesinde hayata geçirdiği kombi dağıtımıyla öğrenim gören yüzlerce öğrencinin edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökmelerine yardımcı olacak. Sektörün geleceğinde büyük bir öneme sahip olan bu proje ile marka, aynı zamanda bu alana deneyimli ve bilgili ekiplerin kazandırılmasında da etkin bir şekilde rol oynayacak.

Gençlerimizin bilgi, birikim ve heyacanlarına ihtiyacımız var

Her geçen yıl küresel konumunu güçlendiren ve ülkeye sağladığı katma değeri artıran Türkiye iklimlendirme sektörünün, gençlerle büyümeye devam edeceğini belirten DemirDöküm CEO’su Alper Avdel; “Teknik ve mesleki eğitim alan öğrencilerimizin eğitimlerine katkıda bulunmak ve laboratuvar koşullarının iyileştirilmesine destek olmaktan mutluyuz. Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri konumuna ulaşan iklimlendirme alanında bugünkü konumumuzu, gençlerimizin yenilikçi bakış açısıyla daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyoruz.

Kaliteli ürünlerimizin ve hizmetlerimizin sürdürülebilir olması için gençlerimizin bilgi, birikim ve heyecanlarına ihtiyacımız var. Alanımızda elde ettiğimiz başarıyı sürekli kılmak için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye, sektörde yerini almaya hazırlanan gençlerimizin henüz meslek hayatına atılmadan donanım kazanmasına destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kariyerlerinin başında öğrencilerimizin yanlarında olmamız çok değerli

Bu projenin gençlerin mesleki deneyim kazanmasında katkısı olacağını belirten Avdel şöyle konuştu: “İşimize olan inancımız ve öğrenme aşkımız ile her yıl başarı çıtamızı daha da yükselterek iklimlendirme sektörüne ve Türkiye’ye birçok ilki kazandırmaya devam ediyoruz. Bu süreçte Teknik ve Meslek Liseli gençlerimizin hep yanında olduk.

Meslek Liseli 11’inci sınıf öğrencilerimizin Isıtma Tesisatı, Doğal Gaz Bina İçi Tesisatı ve Gaz Yakıcı Cihazlar kitaplarıyla 6 yıldır eğitimlerinde yanlarındaydık. Kariyerlerinin başında yanlarında olabilmek bizler için çok değerli. Artık öğrendiklerini pratiğe dökerlerken de yanlarında olacağız. Önümüzdeki süreçte Teknik ve Meslek Liseleri Genel Müdürlüğü ile birlikte kombi gönderimi yaptığımız okulların bazılarında pilot uygulamalar yapmayı hedefliyoruz. Gençlerimize tesisat tekniği, ısıtma-soğutma sistemleri, yenilenebilir enerji sistemleri hususunda eğitimler vermek de planlarımız arasında.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın