DAIKIN Daha Fazla Tasarruf İçin Kombi İle Isı Pompasını Buluşturdu

Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası ile faturalar yüzde 25 düşüyor. İklimlendirme sektörünün öncü firması Daikin, ısıtmadaki iddiasını hibrit sistemler ile sürdürüyor. Premix tam yoğuşmalı kombi ile entegre bir şekilde çalışan Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası, enerji maliyetlerini yüzde 25’e kadar düşürüyor. Eski kombinizin yerine kolayca kurulan sistem, istenirse ısıtmanın yanı sıra soğutma da gerçekleştirebiliyor.

Havadan suya ısı pompalarının mucidi Daikin, Avrupa ve Türkiye’de en çok tercih edilen ısı pompası olan Altherma’dan sonra şimdi de hibrit sistemlerle ısıtmada yeni bir dönem başlatıyor. Yüksek verimliliği ile öne çıkan ısı pompası sistemleri ile premix tam yoğuşmalı kombi bir araya geldi ve Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası ortaya çıktı. Yenilikçi ürünleri ile soğutmada olduğu gibi ısıtmadaki iddiasını da artıran Daikin, iki üstün teknolojinin kombinasyonu ile kullanıcılarına daha yüksek verim ve tasarruf olanağı sunuyor.

Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası, bir yandan geniş alanların ısıtılması ve sıcak su talebinin karşılanması için esnek bir çözüm sunarken, iç ünite seçimine bağlı olarak soğutma da gerçekleştirebiliyor. Böylelikle ev ve iş yerlerinin hem ısıtma, hem soğutma, hem de sıcak su ihtiyacı aynı sistemle karşılanabiliyor. Sistemde kullanılan hydrobox ve kombi, toplamda klasik duvar tipi kombiler kadar yer kaplıyor ve bina içinde eski kombinin yerine, hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebiliyor. Bu sayede 25 dereceden 80 dereceye kadar sıcaklıkta kalorifer suyu elde edilebilmesini sağlayan Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası ile binalarını yenilemeyi tercih eden kullanıcılar, boru ve radyatörlerini değiştirmeye gerek duymuyor.

Daha Az Enerji Ve Düşük Karbon Salınımı

Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası sisteminde, tüm yıl boyunca, alan ısıtma için gerekli enerjinin yüzde 70’ine kadar bir bölümü ısı pompası tarafından tek başına karşılanabiliyor. Daikin Altherma havadan suya ısı pompası sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynağı kullanırken, çok soğuk havalarda ise ısı pompası devreden çıkarılarak doğalgaz ile çalışan kombi devreye giriyor. Daikin’in yeni ısı pompası, otomatik geçiş özelliği ile değişen hava koşullarında doğalgaz kazanı veya hibrit çalışma arasında her zaman en ekonomik modu seçiyor. Gerektiğinde bunları birlikte kullanarak (hibrit çalışma), kullanıcılarına daha ucuz, daha yeşil bir enerji kullanımı olanağı sağlıyor. Her iki teknolojinin avantajlarını birleştiren Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası ile enerji maliyetleri en yeni teknolojiye sahip yoğuşmalı kombilere oranla dahi yüzde 25’e kadar düşerken, karbon emisyonlarından yılda 1.5 tona kadar tasarruf sağlanıyor.

DAIKIN Altherma Hibrit Isı Pompası Nasıl Çalışıyor?

Isı pompası çalışması: Sürdürülebilir ve yenilenebilir bir enerji kaynağı kullanan Daikin Altherma Hibrit Isı Pompası 5,04 değerinde bir performans katsayısıyla (COP), orta düzeydeki dış ortam sıcaklıklarında işletme maliyetlerinin optimuma getirilmesi için mevcut en iyi teknoloji ile çalışır.

Hibrit çalışma: Yüksek bir ısı yükü gerektiğinde veya belirli koşullarda en yüksek verimliliğin sağlanması için hem doğalgaz kazanı hem de ısı pompası aynı anda devreye girer. Isı pompası modundan hibrit moduna geçiş evin özelliklerine, enerji fiyatlarına, ısı dağıtım sisteminizin talep ettiği sıcaklığa, dış ortam sıcaklığına ve ısı pompasının o andaki verimliliğine dayalı olarak değişir.

Doğalgazla çalışma: Dış ortam sıcaklıkları büyük ölçüde düşer ve neticesinde su akış sıcaklığı artarsa hibrit modunda çalışma artık verimli olmaktan çıkacaktır. Ünite bu durumda otomatik olarak doğalgaz moduna geçer.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın