Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar ve Yeni Projeler

Ekin Endüstriyel “MIT”  Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar İle Güvenli, Gıda Çözümleri Hedefliyor.

Süt, ayran, krem peynir, meyve suyu, ketçap, mayonez, çikolata, bal,  alkollü ve alkolsüz içecekler, ilaç ve kimya sektörlerinde transfer edilecek özellikle yoğun viskositeli sıvıların transferi sırasında gerçekleşen sorunları ortadan kaldırmak ve güvenli sıvı transferi yapabilmek için MIT Dâhili Emniyet Valfli Lobe Pompalarını Dünya Pazarına sunan Ekin Endüstriyel sıvı transferinde çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor.

Ekin Endüstriyel ‘”Proses Pompaları Müdürü Melih Cihan Akıncı” Sistemdeki diğer ekipmanlardan kaynaklanan boru hattı içindeki basıncın, emniyet valfinde set edilen basınçtan fazla olması durumunda, emniyet valfi pnömatik tetikleme ile devreye girerek ön kapağı dışarı doğru çeker ve akışı rahatlatılır,  bu sayede lobe pompanın ve sistemin zarar görme ihtimalinin etkili şekilde düşürüldüğünü aktardı.

Akıncı sözlerine şu şekilde devam etti. CIP ve SIP sırasında verilen yüksek basınçlı akış, bu opsiyon sayesinde pompanın ve sistemin zarar görmesini engelleyerek sağlıklı bir yıkamaya da olanak sağlandığını gözlemlediğini dile getirdi.

Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar

Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompaların Özellikleri: Basınç emniyet valfi, basıncın belirlenen güvenlik basıncını durumlarda otomatik olarak açılır. Valf pnömatik olarak çalışmaktadır.(1 bar-6 bar)

MIT Lobe pompalar, valfsiz ve pozitif deplasmanlı pompalardır. Her MIT pompa özel bir çözümdür. Emniyet valfli lobe pompalar, diğer ekipmanların hatalarına bağlı olarak transfer sırasında boru içindeki basıncın emniyet valfinde set edilen basınçtan fazla olması durumunda, emniyet valfi devreye girerek lobe pompanın bozulma ihtimalini etkili şekilde düşürür. CIP, SIP yıkamalarda etkin şekilde kullanılmaktadır. CIP,SIP sırasında hatta verilen yüksek basınçlı akış, bu opsiyon sayesinde pompanın zarar görmesini engeller ve sağlıklı bir temizlemeyi sağlar.

Nefis Çankaya Evleri’nin Isıtma ve Soğutma işlemlerini Ekin Endüstriyel Sağlayacak .

Nfis Çankaya Evleri

Türkiye’nin Isıtma Soğutma sektöründeki öncü Firması Ekin Endüstriyel , ‘’MIT’’ markalı ürün grubu ile  en çok tercih edilen markalar arasında .

Ankara’nın doğal yaşam alanı İmrahor Vadisi’nde yükselen , 21000 metrekarelik bir alan üzerine konumlandırılan 5 blokta  209 konut  bulunan , Nefis Çankaya Evleri ‘’MIT ‘’markalı ürünler ile ısıtma soğutma işlemlerinin gerçekleşmesi hedefleniyor .

Proje dahilindeki yüzme havuzu , çocuk oyun alanları ,spor salonları , özel çalışma odaları ve 209 konut  ‘’MIT’’ ürün grubu sayesinde ısıtma ve soğutma işlemleri sağlanacak.

Üretim kapasitesi  , inovatif tasarımları , mühendislik hizmetleri ,satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı  yaklaşımı ile bir çok projede  yer alan Ekin Endüstriyel ‘’MIT’’ ürünleri , büyük projelere imza atarak Türkiye’de Isıtma soğutma alanlarında ileri teknoloji prensibiyle çözüm sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Erdem ÖZKAN, Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar, Nefis Çankaya Evleri

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın