AquaForce® Vision 30KAV/P-ZE Yeni Nesil Soğutucu Akışkan HFO R1234ze

0

Carrier, yeni AquaForce® Vision KAV/P (ZE) serisi (500kW-1100kW) ile hava soğutmalı vidalı soğutma gruplarında devrim niteliğinde verimliliklere imza atarken geniş bir ürün gamı ile her ihtiyaca cevap verecek seçenekler sunuyor.

Soğutucu akışkanların çevreye olan zararlı etkilerinin azaltılmasına yönelik yapılan çalışmaları yakından takip eden Carrier, çevreye dost, küresel ısınma potansiyelleri çok düşük soğutucu akışkanların soğutma gruplarında kullanılması için gerekli çalışmaları sürdürüyor.

AquaForce® Vision

AquaForce® Vision

Bu bağlamda, uzun vadede kalıcı bir çözüm sunabilmesi için geçiş akışkanları olarak adlandırılan ve küresel ısınma potanyeli (GWP) 500 ile 1000 arasında değişen soğutucu akışkanların yerine yeni AquaForce® Vision 30KAV-ZE ve 30KAVP-ZE cihazlarında GWP değeri 1’in altında olan R1234ze soğutucu akışkanı kullanıldı. (CO2 GWP =1).

R1234ze soğutucu akışkan

Tüm modellerinde değişken hızlı fan ve kompresörlere sahip olan KAV serilerinde üçüncü jenerasyon yeni nesil tamamı aluminyum “W” şekilli mikrokanallı bataryalar kullanılmıştır. Bu bataryalar Cu/Al bataryalara kıyasla %50 daha az soğutucu akışkan şarjı gerektirmekte ve 30XAV serilerine kıyasla %25 daha az yer kaplamaktadır.

KAV serilerinin tümüne entegre olarak sunulan “Akıllı Enerji Görüntüleme” sistemi ile gelişmiş algoritmalara dayalı veriler üretilebilmektedir. Gerçek zamanlı enerji tüketim ölçümleri bu sistem ile gerçekleştirilebilmekte ve anında cihaz üzerinden izlenebilmektedir. Soğutma enerji çıktıları ve anlık ortalama verim değerlerine çok hızlı ve kolaylıkla cihaz üzerinden erişmek mümkün olmaktadır.

Yeni nesil soğutma gruplarımızın “PREMIUM” versiyonu olan 30KAVP serilerinde yüksek verimli değişken hızlı vidalı kompresörlerde kalıcı mıknatıslı motor (Permenant Magnet) kullanılmaktadır.

Ayrıca Premium cihazlar EC fan motorları ile donatılmıştır. İlave eşanjör yüzeyi ile desteklenen premium KAVP cihazı hem kısmı yüklerde hem de tam yükte sınıfının en yüksek enerji verimlilik seviyelerine ulaşmaktadır. -20°C ila 55°C gibi farklı dış hava sıcaklıkları ve negatif su sıcaklıklarında çalışabilmesi, bu ürünü farklı faaliyet alanları için ideal hale getirmektedir.

AquaForce® Vision 30KAV/P (ZE) enerji ve tasarruf açısından, otellerden sağlık tesislerine, veri merkezlerinden endüstriyel projelere kadar, iklim ne olursa olsun ve nerede olursa olsun en zorlu beklentileri karşılamaktadır.

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz.