Acrefine ve Gripple, MENA ve Kafkasya Bölgelerinin Tamamını Ulus Yapı’ya Emanet Etti

15 yıla yakın bir süredir Türkiye’de İngiliz Gripple ve Acrefine markalarının temsilciliklerini yürüten Ulus Yapı, bu firmalar ile tek yetkili satıcı olarak çok daha geniş bir coğrafya için anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kafkasya ülkelerinin tamamı Ulus Yapı’nın bölgesine dahil edildi.

Acrefine ve Gripple markalı ürünleri Türkiye’de imal etme yetkisine de sahip olan Ulus Yapı, yerli üretim ile sağladığı bu avantajı Türkiye’den çok daha ötelere taşıyarak ülkemizin cari açığının kapatılmasına da büyük katkıda bulunuyor. Özellikle Türk yüklenicilerin dünya çapında çok geniş bir alanda büyük projelere imza atıyor olmaları ve bu projelerde yine Türk tedarikçilerle çalışmayı tercih etmeleri, Ulus Yapı’nın küresel pazarlardaki etkinliğini giderek artırıyor.

Ulus Yapı

Ulus Yapı Hakkında

MADDE DALGALARDAN OLUŞUR! Gerçekten de maddeyi oluşturan tüm atom altı parçacıklar, aslında birer dalga fonksiyonu olarak ifade edilebilirler. Louis de Broglie’nin doktora teziyle ilk tohumları atılan bu fikir, Erwin Schrödinger’in dalga denklemi çalışmasıyla birlikte kuantum fiziğinin temellerinden birini oluşturmuştur. (De Broglie 1929 yılında, Schrödinger ise 1933 yılında Nobel fizik ödülüne layık görülmüşlerdir.)

Evet, hayat dalgalardan ibaret. Atom altı parçacıklarla ve enerji dalgalarıyla fizikçiler uğraşadursun; bizim işimiz can ve mal güvenliğimizi tehdit eden deprem dalgalarıyla, bulunduğumuz ortamlarda gürültüye sebep olup konforumuzu kaçıran titreşim dalgalarıyla, araçlarımızda veya laboratuvarlarımızdaki hassas cihazların çalışmasını etkileyen şok dalgalarıyla uğraşmak, bunların hayatlarımızda yol açtıkları sorunları bertaraf edecek mühendislik çözümleri üretmek.

ULUS YAPI olarak kurucularımız, yöneticilerimiz, mühendislerimiz, teknikerlerimiz ve tüm çalışanlarımız ile tam teşekküllü bir uzmanlık firmasıyız. Faaliyet alanlarımız; deprem, titreşim, akustik ve şok izolasyonudur. Uluslararası iş ortaklarımız ile dünya çapında prestijli projeler gerçekleştiriyoruz; ABD ve Kanada’dan Porto Riko’ya kadar tüm Kuzey Amerika’da, Şili’den Afrika’ya ve Yeni Zelanda’ya kadar tüm güney yarımkürede, İngiltere’den Romanya’ya kadar tüm Avrupa’da, Ukrayna’dan Japonya’ya kadar tüm Asya’da ve tartışmasız rakipsiz olduğumuz Türkiye’den körfez ülkelerine kadar tüm Ortadoğu’da faaliyet gösteriyoruz. Ülkemizin “mühendislik ihraç eden” nadir kuruluşlarından biri olmaktan gururluyuz. Büyüme felsefemizi teknolojiye ve eğitime yatırım üzerine kurduk.

Türkiye’nin ilk sismik izolatörlü konut binasını inşa ettik. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olan Marmaray projesinde doğrudan Japonlara deprem mühendisliği hizmeti verdik. Ülkemizin gururu Aselsan, Meteksan ve Vestel Savunma gibi nadide firmalara hizmet veriyoruz. Tübitak Sage’nin modernizasyon projesi kapsamında dünyanın en hassas titreşim yalıtımı sistemi olan pnömatik izolatörlerle F4 jetlerini havada asılı tuttuk. Türkiye’de ilklere imza atarak; Finansbank Operasyon Merkezi binasının bilgi işlem katının komple sismik izolasyonunu gerçekleştirdik. Topkapı Sarayı Harem Sergisi’ndeki tarihi eserleri sismik izolatörlerimizle depreme karşı güvence altına aldık. Boğaziçi Üniversitesi’nin araştırma projesi için Tarihi Mustafa Paşa Camii’nin deprem modelini inşa ettik. Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki 240 tonluk devasa cam kubbenin altına deprem izolatörleri yerleştirdik. Doğal Afet Sigortaları Kurumu DASK’ın halkı deprem konusunda bilinçlendirme amacıyla tüm yurtta dolaştırdığı deprem simülatörünü biz geliştirdik. Kandilli Rasathanesi’nde dünyadaki en büyük pseudo-dinamik deprem test makinelerinden birini kurduk…

En kıymetli varlığımız, itibarımız. Bize bunu sağlayan tüm paydaşlarımıza; başta çalışanlarımız olmak üzere iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize, danışmanlarımıza müteşekkiriz. Bize bu itibarı layık gören müşterilerimiz veli nimetimizdir. Sizlere hizmet için buradayız. Ülkemize hizmet için tüm dünyadayız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın