Baymak İlk 6 Ayda Yüzde 55 Büyüdü

Isıtma soğutma sektörünün öncüsü Baymak, 2018 yılının ilk 6 ayında cirosunu geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 55 arttırdı. Baymak’ın 2013 yılından bu yana her dönemde sektörün oldukça üzerinde büyüme kaydettiğinin altını çizen Baymak CEO’su Ender Çolak, hızlı ve sürdürülebilir büyümenin en önemli kaynağı olarak yüksek müşteri memnuniyeti ve her mevsim kullanılabilen geniş ürün gamını gösterdi. Çolak, 2018 yılını, yüzde 50’nin üzerinde büyüme ile tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ender Çolak, “Gelişen bayi ve servis altyapısı ile Türkiye’nin her yerinde ulaşılabilir konumdayız. İlk 6 ayda Baymak ailesine eklenen 101 yeni bayi ile gücümüzü arttırmaya devam ediyoruz. Bu büyüme dört mevsim kullanılabilen ürün gamı ile birleştiğinde elde edilen başarı Baymak’ı lider konumda sürdürülebilir kılıyor” şeklinde konuştu. Yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yoğuşmalı kombide adetsel bazda yüzde 15 büyüdüklerini dile getiren Çolak, yoğuşmalı kazanda ise pazar liderliğini sürdürdüklerinin altını çizdi. Son dönemin gözde ürünü olan ısı pompalarında yüzde 87 gibi çarpıcı bir büyüme yakaladıklarını belirten Çolak, “Klimada ise sektörde yaşanan küçülmeye karşın ilk yarıyılda %4 büyüyerek pazar payımızı artırdık” diye konuştu.

baymak 55

İhracatta bu yıl Rusya pazarına girdiklerini belirten Ender Çolak, ihracat cirosunu önümüzdeki dönemde daha da artıracaklarını ifade etti. Global bir marka olma yolunda ciddi katkı sağlayacak Turquality programına dikkat çeken Çolak, “Turquality kapsamında alınacak marka desteği ile Batı Avrupa, Avrasya ve Kuzey Afrika pazarında hızla büyüyeceğiz” şeklinde konuştu. Ayrıca bu yıl Milano’da gerçekleştirilen Mostra Convegno Expocomfort 2018’e katılarak Türkiye’yi ve Baymak’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini de vurguladı.

‘Gizli Müşteri Araştırması’ ile hizmet kalitesi arttırılıyor

Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Baymak, düzenli olarak uyguladığı Gizli Müşteri Araştırmasıyla hem bayilerin hizmet performansını yükseltiyor hem de tüketicilerin memnuniyetini arttırıyor.

Bilinirliği en yüksek marka

Bağımsız araştırma kuruluşu GFK tarafından yapılan Türkiye iklimlendirme pazarı araştırmasında Baymak’ın kombide bilinirliği ve tercih etme oranı en yüksek marka olduğunu ifade eden Çolak, sözlerine şu şekilde devam etti: “Baymak kombi markaları arasında değeri en yüksek marka olmayı başardı. Tüketicilerimizin gözünde güvenilir, kaliteli, dayanıklı ve teknolojik ürünlere sahip marka olarak öne çıkıyoruz.”

Sektördeki eğitim ihtiyacı için Baymak Akademi

Baymak’ın son dönemdeki hızlı büyümesinde satış sonrası hizmete verdikleri önemin de payının büyük olduğunu kaydeden Çolak, şöyle devam etti: “Sahada ihtiyaç duyulan eğitim eksikliklerinin giderilmesi için kurulan Baymak Akademi, ücretsiz olarak Türkiye genelinde eğitime ihtiyaç duyan herkese açık. Akademi ile hedefimiz sadece Baymak Ailesinin değil, tüm sektör çalışanlarının ve gelecek nesillerin, insana değer veren, konusunda en üst donanıma sahip şekilde ülkemizi ileri taşımasına katkı sağlamak. Bu kapsamda kurduğumuz güçlü altyapının yanı sıra eğitimlerimizi Akademi’nin de dışına taşırdık. Türkiye genelinde bu yıl 27 ilde 1.500 katılımcıyla 200 saate yakın eğitim verdik. Önümüzdeki dönemde de bu eğitimler yoğun bir şekilde devam edecek.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın