Yüzme Havuz Tesisatı Yapımı, İşletmesi ve Bakımı Kitabı

1

Günümüzde insanlar, yüzme havuzuna gittikçe artan bir ilgi göstermektedirler. Çevre ile birlikte denizlerin giderek kirlenmesi ve temiz denizlerden de oldukça az sayıda kişilerin faydalanabilme imkanı bulması; insanları yüzme havuzuna yönlendirmektedir.

  • Çocuklarını, onların kendi tercih ve istekleri ile, evlerine bağlayacak olan en önemli aracın, evde bir özel yüzme havuzun bulunmasıdır, düşüncesinde olanlar,
  • Yüzmekten büyük zevk alanlar, yüzerek spor yapanlar, kısaca havuzda yüzmenin insanlara sağlık bağışladığına inananlar.
  • Ulusal ve uluslar arası müsabakaların yapıldığı Olimpik yüzme havuzlarının varlığını gençliğin gelişmesinde şart görenler,
  • Turistik tesislerde, Otel, motel ve benzeri tesislerde havuz varlığının çekiciliği ile müşteri potansiyelinin artacağından emin olanlar,
  • Tatil köyleri ve sitelerde, havuzun varlığının şart olduğundan hiç şüphe etmeyenlerin gün geçtikçe artarak istekte bulunması, Dünyada ve Yurdumuzda havuz yapımı hızla artmaktadır.
  • Mimari görünümüyle bulunduğu yapıya ve çevresine güzellik katan havuzlar,asıl kıymetlerini “filtreleme ve dezenfeksiyon tesisatı” nın mükemmelliği ile yükseltirler. İstisnasız olarak tüm havuzlarda bu olanakların varlığı kesinlikle istenir.
  • Biz de müellifler olarak bunları düşündük ve kalbimizden geçen güzel duygularla bu kitabı sizler için derledik ve yazdık.

Bizler, bu kitabımızı; Meslekdaşlarımıza, havuz yaptıranlara, havuz tesisatının gerek yapımında, gerek bakımında ve gerekse dezenfeksiyonu ile uğraşanlara sunuyoruz.

Tüm okuyanlara sevgi ve saygılarımızla,
Sami Bölükbaşıoğlu – A. Selim Bölükbaşıoğlu

Yüzme Havuz Tesisatı Yapımı, İşletmesi ve Bakımı Kitabı

1 Yorum

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz.