Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması – Suyun Enerjisi

Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması – Suyun Enerjisi, Türkiye’nin suyun hayatımızdaki önemini vurgulamak için 4. kez düzenlenmiş olup sonuçlar açıklandı.

Wilo 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda rekor sayıda başvuruyla 3.000’den fazla fotoğraf yarıştı. “Suyun Enerjisi” temasıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl, 3048 eser ile rekor sayıda başvuru yapıldı. Jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda suyun en çarpıcı anlarını yakalamayı başaran fotoğrafları belirledi.

Hayatın kaynağı olan suyun önemine ilişkin yaptığı çalışmalarla, pompa sistemleri sektöründe farklı bir yer edinen Wilo Türkiye, gelenekselleşme yolunda ilerleyen”Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması”nı 4. kez düzenledi.

“Suyun Enerjisi” temasıyla yapılan yarışmada, hayatın kaynağı olan suyun hayatımızdaki yeri ve önemi fotoğraf kareleri ile belgelendi. Yarışmada fotoğrafçılar, belirlenen bu temayla suyun en çarpıcı anlarını yakalamayı hedeflediler.

Fotoğraf dünyasında heyecan yaratan yarışma, birbirinden etkileyici rekor sayıda fotoğrafın başvurusuyla yapıldı. Geçtiğimiz yıllara göre, yarışmaya katılan fotoğrafçı ve eser sayısında büyük bir artış yaşandı. 962 fotoğrafçı toplam 3048 fotoğrafla yarışmada yerini aldı.

Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Fotoğraf Sanatçısı Nevzat Çakır, İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman ve Wilo Türkiye Pazarlama Müdürü Melis Öner’den oluşan jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren başarılı eserleri belirledi.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmada birinci olan Kemal Özkılıç (Giresun) 3.000 TL, ikinci olan Cihan Barış Budak (İçel) 2.000 TL, üçüncü olan Levent Bayraktar (İstanbul) ise 1.000 TL para ödülü kazandı. Yapılan değerlendirmede ayrıca mansiyon ve sergileme hakkı kazanan eserler de belirlendi.

Yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, Aralık ayında belirlenecek bir tarihte İFSAK’ın Beyoğlu Ayhan Işık Sokak’ta bulunan sergi salonunda yapılacak bir törenle takdim edilecek. Başarılı olan diğer eserler, mansiyon ve sergileme ödüllerinin yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) yayını olan “Almanak” kitabında da yer almaya hak kazanacak. Yarışmanın sergisi Ekim ayı boyunca İFSAK sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

DERECEYE GİREN İSİMLER

“Wilo 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda ödül, mansiyon ve sergileme alan isimler:

Birincilik Ödülü: Kemal Özkılıç (Giresun)
İkincilik Ödülü: Cihan Barış Budak (İçel)
Üçüncülük Ödülü: Levent Bayraktar (İstanbul)
Mansiyonlar: Alaeddin Koç (Kocaeli)
Seyit Konyalı (Konya)
Kayhan Güç (İstanbul)

Sergilemeler:

Emre Bostanoğlu (Kocaeli)
Mehmet Çakır (Denizli)
Ümit Sayar (Adana)
Veli İşisağ (Adana)
Ümmü Kandilcioğlu (Ankara)
Meriç Aktar (Hatay)
Fatih Gürsel (Sakarya)
Hatice Cuya Eren (Bursa)
Nihat Daş (Muğla)
Mustafa Gezer (Kocaeli)
Gülten Akıncı Engin (İstanbul)
Orhan Tanhan (Mardin)
Mustafa Yağcı (İstanbul)
Sebahattin Özveren (İstanbul)
Hakan Çöplü (İstanbul)
Serkan Turaç (İstanbul)
Sercan Coşkun Kulak (İstanbul)
Sare Kural (İzmit)
Cem Büke Deniz (Kocaeli)
Devrim Özgür Ünlü (İstanbul)

Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması Dereceye Giren İlk 3 Fotoğraf

Birinci Fotoğraf: Kemal Özkılıç

Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması – Suyun Enerjisi-Kemal Özkılıç

İkinci Fotoğraf: Cihan Barış Budak

Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması – Suyun Enerjisi-Cihan Barış Budak

Üçüncü Fotoğraf: Levent Bayraktar

Wilo Ulusal Fotoğraf Yarışması – Suyun Enerjisi-Levent Bayraktar

Kaynak: Wilo, wilofotografyarismasi.com
Suyun Enerjisi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın