Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, Clean Coal

Kömür üretimi ve enerji sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar ile kamu kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya geleceği Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, 18-19 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Kömür Üreticileri Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, 18-19 Mayıs 2017 tarihlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteği ile İstanbul’da gerçekleştirilecek. Açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Dr. Berat Albayrak’ın yapmasının beklendiği Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, başta kamu otoritesi, kömür üretici ve enerji firmaları sahipleri olmak üzere sektöre kaynak sağlayan ve hizmet sunan pek çok firmayı bir araya getirecek.

İki gün boyunca kömür endüstrisinin her boyutuyla ele alınacağı Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, üretici ve tedarikçi firmalara birebir görüşmeler ve işbirlikleri için önemli bir fırsat sunacak. Zirveye yerli firmaların yanı sıra Kanada, Çin, Hindistan, Malezya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan da sektör temsilcileri ve firma sahipleri katılacak.

“Yerli Temizdir” sloganıyla ilk kez gerçekleştirilecek Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak Kömür Üreticileri Derneği Başkanı Muzaffer Polat “Yerli kömür üretimi, enerjide dışa bağımlılığın ve cari açığın azaltılmasında üsleneceği rol, yaratacağı ekonomik katma değer ve istihdam ile büyük önem teşkil ediyor. Ülkemiz kömür madenciliğinin gelişmesine öncülük etmek misyonunu üstlenen Kömür Üreticileri Derneği olarak bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, inanıyoruz ki sektör için önemli bir açılım yaratacak ve gelecek yıllarda da uluslararası boyutta etkili bir platform olacak.

Yerli ve yabancı yaklaşık 1000 sektör temsilcisinin ağırlanacağı, kömür madenciliği ve santral teknolojilerindeki son gelişmeleri değerlendireceğimiz zirvede kömür üretimindeki çevreci yaklaşımlar ve teknolojiler alanının uzmanları tarafından detaylı olarak ele alınacak” dedi.

Zirvenin aynı zamanda üretici ve tedarikçi firmaların işbirlikleri yapmasına aracılık edeceğini belirten başkan Muzaffer POLAT “Derneğimiz üye şirketlerinin karar verici temsilcileri, kömür madenciliği ve termik santrallere ürün ve/veya hizmet sunmak isteyen tedarikçiler ile iki gün boyunca yüz yüze görüşmelerde bir araya gelecek. Bu sektör açısından bir ilk” dedi.

Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi, 18-19 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul Pullman Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın