Trox Easy Product Finder Difüzör Seçim Programı

TROX Easy Product Finder programı ile menfez, difüzör, filtre, hava, yangın ve duman damperi, rezistant, cav ve vav kontrol üniteleri, susturucu ve fan seçimi yapabilirsiniz.

Easy Product Finder programı, bina hizmetleri mühendisliği sektöründe hayati bir araç haline gelmiştir. Sezgisel kullanıcı konsepti kullanıcı dostudur. Kullanıcılara, serbestçe tasarım yapma ve bireysel çalışma alanlarını konfigüre etme imkanı verilmiştir. Klavye girişleri ve kısa yolları, kullanıcıların daha hızlı çalışmalarını sağlamaktadır.

Easy Product Finder programında mevcut, TROX kontrol sistemleri, LABCONTROL gibi ek ürün grupları ile TROX HESCO İsviçre’nin terminal cihazlarına ek olarak, Easy Product Finder programının navigasyon ve kullanımı da geliştirilmiştir.

Ürün seçimi ve proje yapısına doğrudan gelişmiş erişim, proje öğlerinin kolay eklenmesi ve değiştirilmesi, hızlı tasarım için yeni entegre edilmiş ürün arama ve – artık kontrol sistemleri için de geçerli – tamamen revize edilmiş interaktif oda sihirbazı, hızlı güvenilir ve yenilikçi çalışmaya olanak vermektedir.

Easy Product Finder İndirme Linkleri

Easy Product Finder programını indir  
Easy Product Finder programını indir (.msi for Companies/IT Administrators)

Eğitim videoları kategorisinde menfez ve difüzör seçimi anlatılmış olup Easy Product Finder programı ile ekipman seçimi yapılmıştır.

Proje tasarımı oluşturulduktan sonra, tüm tasarlanmış ürünlerle birlikte, gerekli teknik veriler dahil olmak üzere malzeme listesi oluşturulabilir, gönderilebilir ve indirilebilir.

TROX NET’e erişerek fiyat bilgileri de çağrılabilir.

TROX Easy Product Finder Seçim Listesi

TROX Easy Product Finder

Easy Product Finder kullanım koşulları

TROX GmbH, mevcut Easy Product Finder yazılımı (EPF) ve güncellemelerinin bedelsiz indirilebileceğini ve kullanılabileceğini teyit eder. Bu lisans münhasır değildir. TROX GmbH, yazılım üzerinde çalışma ve yazılımı değiştirmeye yönelik tüm hakları saklı tutar.

İşletme sistemi desteği

Aşağıdaki işletim sistemleri desteklenmektedir.
– Windows XP SP3
– Windows 7
Not: NETFramework 4.0’ı henüz kurmadıysanız, Easy Product Finder kurulumu esnasında bilgilendirileceksiniz ve kurulumu yapabileceksiniz.

Önceki sürümle uyumluluk ve destek

Güncel gelişmeleri takip edebilmeniz için yeni Easy Product Finder 2’yi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Önceki proje dosyalarınızın, yeni Easy Product Finder 2’de kullanım için uyumlu olmadığını not ediniz. Easy Product Finder 1.x için destek, 2012 sonunda sona erecektir.

Menfez Seçimi Hakkında

Bina havalandırma sistemlerinin son elemanları, tavan, duvar ve döşemelere konulan ve genelde menfez adı ile anılan hava dağıtım elemanlarıdır. Hava dağıtım elemanları, ortama verilen havanın yaşanan mekânı insanların rahatını bozmayacak şekilde ortama dağıtılması görevini üstlenirler. Her tip dağıtım elemanının farklı atış karakteristiği olup, mekanın görünüm estetiği de dahil olmak üzere, özelliklerine göre uygun kombinasyonu bulmak, projeciye düşen önemli bir görevdir.Mahallerdeki hava çıkış noktalarının seçimi ve uygulaması, aynı mahal için gerekli diğer mekanik tesisat elemanlarından daha önemsiz değildir. Büyük yatırımlarla oluşturulan mekanik tesisatın, sadece uç noktalardaki hava dağıtım elemanlarının yanlış seçimi ve/veya uygulaması nedeni ile insanları rahat ettiremeyip yapılan masrafı boşa çıkarma riski olduğu unutulmamalıdır.

Hava dağıtım elemanlarının seçiminde, prensip olarak şu metod izlenmelidir:

  • Mekanın soğutma ve ısıtma yükleri ile hava değişim miktarı tayin edilir, mimari özellikler göz önünde bulundurularak hangi tip elemanın kullanılacağına dair ön tayin yapılır.
  • Hava dağıtım elemanlarının boyutlandırılması ve mekana dağıtımı yapılır, bu dağıtıma göre mahalde olacak hava hareketleri ve sıcaklık profilleri irdelenir. Bu işlem, tatminkar bir sonuç bulunana kadar birkaç kere tekrar edilmek durumunda kalınabilir.
  • Tatminkar bulunan sonuca göre, hava dağıtım elemanlarının boyutları, beher elemana düşen hava debisi ve mekandaki yerleşimleri nihai olarak saptanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın