Toshiba İklimlendirme de Yeni Bulut Kontrol Çözümleri

Toshiba, bireysel ve ticari iklimlendirme cihazlarının kontrolünde sınıfının en iyilerinden yeni bulut kontrol çözümlerini duyuruyor.

Toshiba, bireysel ve ticari iklimlendirme cihazlarının kontrolünde sınıfının en iyilerinden yeni bulut kontrol çözümlerini duyuruyor. Her iki uygulama da, iklimlendirme sistemini binanın kablosuz router’ı vasıtasıyla bulut sistemine bağlanmak için wireless arayüzler kullanıyor ve bu sayede çok sayıda kullanıcının akıllı telefon ya da tablet vasıtasıyla bir mobil uygulama kullanarak sistemin uzaktan akıllı kontrolünü yapmasına imkan tanıyor.

Toshiba Bulut Kontrol

Toshiba Home AC Control (bireysel)

Bireysel iklimlendirme sistemi kullanıcıları, Toshiba duvar tipi ve konsol ünitelerine wireless arayüzler kullanarak sezgisel akıllı kontrol arayüzünün keyfini çıkarabiliyor. Beş adede kadar aile bireyi, bir akıllı telefon veya tablet vasıtasıyla güvenli ve kullanımı kolay bir mobil uygulama kullanarak 10 adede kadar klimayı uzaktan kontrol edebiliyor. Bu uygulama, sistemin kolay, sezgisel ancak etkili bir şekilde kontrol edilebilmesi için tasarlandı. Ana fonksiyonlara birkaç tıklamada erişilebilen bu yazılım, beş farklı dilde kullanılabiliyor. Bu bulut kontrol çözümü kullanıcılara ister evden ister dışarıdan konforu ve enerji tüketimini yönetebilme imkanı sunuyor. Toshiba Home AC Control kullanıcılara aile üyelerinin bulunma durumuna göre haftalık program yapabilme olanağı sunuyor ve böylelikle doğru zamanda iyi konforu sağlayarak enerji tasarrufunu optimize ediyor. Çok sayıda kullanıcı çok sayıda klimayı kontrol edebiliyor ve klimaların gruplandırılması hane halkına yaşam alanları içerisinde üç adede kadar zon tanımlama ve kontrol etme imkanı sunuyor.

Mevcut bulut kontrol özelliklerine ek açma/kapama, çalışma modları, sıcaklık, fan hızı ve swing ayarları kontrol edilebiliyor. Bu sayede Toshiba çözümü, sessiz iç ve dış ünitelerin, eco (ekonomik), Hi power (hızlı) ve tatil modlarının, iç mekan hava kalitesi yönetimi için plazma filtrelerinin, konsollar için yerden üfleme fonksiyonunun ve de çocuk kilidinin daha gelişmiş bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlıyor ve böylelikle bu ürünü günümüzde piyasadaki en gelişmiş bulut kontrol çözümlerinden biri haline getiriyor.

Toshiba AC Control (hafif ticari ve işletme)

Ticari kullanıcılar için TCC ağına bağlanan 32 adede kadar RAV/VRF iç ünite (bunların merkezi kumanda ve bina yönetim sistemleriyle arayüz oluşturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış), akıllı cihaz kontrol arayüzü hattına kolaylıkla bağlanabiliyor. Böylece arayüz son kullanıcıların ve bina yöneticilerinin bir akıllı telefon veya tablet aracılığıyla mobil ağı kullanan iklimlendirme sistemlerini yönetmesine imkan sağlayarak, binanın router’ı ile entegre olarak bulut sistemiyle iletişim kuruyor.

Ofisler, oteller ve mağazalar dahil olmak üzere hafif ticari ve ticari uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bu yeni kontrol çözümü, geleneksel bireysel uzaktan kumandaya göre güçlü, daha sade çok kullanıcılı bir alternatif sağlıyor. Standart kullanıcılar (32 adede kadar + 1 yönetici) ofislerinde, toplantı odasında veya diğer yakın ortamlarda bulunan üniteleri kontrol edebilirken yöneticiler ise tüm sistemi uzaktan yapılandırabilir ve izleyebilir ayrıca çeşitli farklı erişim seviyeleri ayarlayıp bunları kontrol edebiliyorlar.

Sezgisel, kullanımı kolay uygulamayla kullanılabilen bulut kontrol özellikleri arasında temel açma/kapama, çalışma modları, sıcaklık, fan hızı ve kanat pozisyonu ayarları bulunuyor. Bu Toshiba çözümü daha gelişmiş bir oda sıcaklığı kontrolü ve programlamanın yanı sıra sıcaklık sınırlaması ve mod/ayar noktası/açma-kapama kilidi fonksiyonlarını da yönetebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın