SOSİAD, Soğutma Sanayi İş Adamları Derneği

SOSİAD, Soğutma Sanayi İş Adamları Derneği 2005 yılı Ekim ayında, sektörün önde gelen ithalatçı firmalarının sektöre canlılık getirmek, sektörün sorunlarına yardımcı olmak, üyeler arası dayanışma ve iş ortamını geliştirmek, pazardan sürekli haberdar olmak üzere, tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda kuruluşunu başlattıkları bir sivil toplum örgütüdür.

SOSİAD soğutma, klima cihazları, otomatik kontrol cihazları, bunların ana ve yedek parçaları ile ilgili temsilcilik ve satışı veya imalatı konusunda çalışan üyeler arasında işbirliği, dayanışma ve bilgi alışverişi sağlamak, üyelerin ekonomik, mali, hukuki, idari, teknolojik, ihracat ve ithalatla ilgili sorunlarını çözümleyecek çalışma ve teşebbüslerde bulunmak, Türkiye’de soğutma, klima pazarını geliştirmek, en ileri seviyeye çıkarmak ve ülkemizin çeşitli soğutma, klima ihtiyacının sağlanması için gerekli çalışmaları yapmak, tüketiciye gelişmiş, kaliteli ürünlerin ulaşmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

SOSİAD

SOSİAD 19.12.2005 tarihinde ilk genel kurulunu yaparak çalışmaya başlamıştır. 16 üyeyle kurulan derneğimizin bugün 89 firmadan toplam 96 üyesi bulunmaktadır.

7. Olağan Genel Kurulu 16 Ocak 2018 tarihinde yapılmış ve oluşan Yönetim Kurulu’nda Başkanlığa Turgay KARAKUŞ seçilmiştir. Yeni yönetimin hedefleri arasında üye sayısının arttırılması ve komisyon çalışmalarına hız vererek sektöre daha iyi hizmetlerde bulunmak sayılabilir. Derneğimiz 7 Temmuz 2010 tarihinden bu yana yeni ofisinde faaliyetlerine devam etmektedir.

SOSİAD DEĞERLERİ

Vizyonu

Türkiye iklimlendirme, soğutma sektörünü küresel pazarda dominant konuma taşımak, hizmet verdiği sektörlere değer kazandırmak, ekonominin başat oyuncuları arasında yer almak.

Misyonu

Türkiye iklimlendirme, soğutma pazarını geliştirmek ve küresel entegrasyonunu güçlendirmek için; kalite, güvenlik, adil rekabet ve katma değeri üst seviyelere taşıyacak çalışmaları gerçekleştirmek.

Hedefleri

* İklimlendirme, soğutma sistem, cihaz ve komponentlerinin, çevre dostu, enerji verimli ve tasarruflu, insan sağlığına duyarlı, güvenilir niteliklere sahip olarak sürdürülebilir geleceğin hizmetinde olmasını sağlamak.
* Bunun için sektörü geliştirecek, bütünleştirecek, ilgili disiplinlerle işbirliğini güçlendirecek; bilgi-deneyim alışverişlerini, iletişimini yürütecek faaliyetler, projeler üretmek.
* Türkiye iklimlendirme, soğutma sistem, cihaz ve komponentlerinin kullanıldığı tüm alanlar için çözüm, güvence, danışma merkezi olmak.
* Üyelerinin global vizyonunun gelişmesine, küresel rekabetçilik gücünün artmasına, bekasına, saygınlığına katkı sağlayacak enstrümanlar üretmek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın