MMO Asansör Kontrol Merkezi

Asansör Kontrol Merkezi Makina Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde yer alan amaçlar doğrultusunda Asansörlerin Uygunluk Değerlendirilmesine ilişkin denetim ve belgelendirme işlerini yapan, tüm çalışanları MMO Ana Yönetmelik ve Yönetmelikleri kapsamında tarafsız olmakla mükellef olan kar amacı gütmeyen bağımsız bir merkezdir. MMO tarafından desteklenen güçlü mali yapısı ile çalışanların ücretleri ve çalışmaları garanti altına alınarak her türlü çıkar çatışmasının ve finansal baskıların önüne geçilmiştir.

Asansör Kontrol Merkezi Onaylanmış Kuruluş Faaliyetleri

MMOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi, Avrupa Komisyonu tarafından 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği kapsamında, TS EN ISO/IEC 17020 ve TS EN ISO/IEC 17021 standartlarının gereklilikleri çerçevesinde ürün belgelendirme kuruluşu olarak 17.01.2018 tarihi itibarı ile AB’nin Yeni Yaklaşım Onaylanmış Kuruluşlar Bilgi Sistemi (NANDO) üzerinde “2022” kimlik numarası ile Onaylanmış Kuruluş (Notified Body) olarak yetkilendirilmiş ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 07.02.2018 tarihi itibarı ile 26.03.2020 tarihine kadar Onaylanmış kuruluş olarak görevlendirilmiştir.

Asansör Kontrol Merkezi

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi, 2014/33/AB Asansör Yönetmeliği çerçevesinde aşağıda belirtilen belirtilen kapsamlarda asansörlerin uygunluk değerlendirilmesine ilişkin denetim ve belgelendirme işlerini yapan, tarafsız, bağımsız, güvenilir ve uzman bir kuruluştur.

Asansörlerin ve Asansör Güvenlik Aksamlarının AB Tip İncelemesi Modül B (Ek IV-B)
Asansör veya asansör modellerinin ilgili yönetmeliğin gereklerini sağladığı test, muayene ve kontroller ile doğrulanmakta ve belgelendirilmektedir.

Asansörlerin Son Muayenesi Modül F (Ek V)
Piyasaya arz edilen asansörler, AT tip inceleme belgesinde tarifi yapılan model asansöre uygunluğu ve yönetmelikte belirtilen tüm sağlık ve güvenlik gereklerini sağlayacak tüm tedbirlerin alındığı test, muayene ve kontroller ile doğrulanmakta ve belgelendirilmektedir.

Asansörlerin Birim Doğrulamaya Dayalı Uygunluğu Modül G (Ek VIII)
Asansörün tasarım, montaj ve işletimine ilişkin özelliklerinin tarif edildiği teknik dosyasının uygunluğu ve yönetmelikte belirtilen tüm sağlık ve güvenlik gereklerini sağlayacak tüm tedbirlerin alındığı test, muayene ve kontroller ile doğrulanmakta ve belgelendirilmektedir.

Asansörlerin Tam Kalite Güvencesi ile Tasarım İncelemesine Dayalı Uygunluğu Modül H1 (Ek XI)
Asansör firmalarının asansörlerin tasarım, imalat, birleştirme, montaj ve son muayenelerinde kalite güvence sistemi uygulamaları yapılan denetimler ile değerlendirilerek, belgelendirilmekte ve gözetime tabi tutulmaktadır.

Asansör Kontrol Merkezi Yönetmelikleri

Asansör Kontrol Merkezi İletişim

Adres: Anadolu Caddesi No: 40 Kat: M2 Bayraklı/İzmir
T: 0.232.462 33 33 / 126/149/187
F: 0.232.486 20 60

Ayrıca Tüm Makina Mühendisleri Oda Şubelerinde Asansör Kontrol Merkezi’yle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın