Mitsubishi Electric’e İklim Değişikliği Faaliyetleri “A Listesi” Derecesi

Mitsubishi Electric Corporation uluslararası kâr amacı gütmeyen CDP Kuruluşunun, bir kez daha Mitsubishi Electric’e iklim değişikliği faaliyetleri için en yüksek “A Listesi” derecesini verdiğini açıkladı. Alınan bu yüksek dereceyle Mitsubishi Electric’in ticari faaliyetleri ve hedefleriyle çevreye verdiği önemin yanı sıra kamuoyuyla doğru ve zamanında bilgi paylaşımı da onaylandı. Mitsubishi Electric, iklim değişikliği kategorisinde daha önce de beş farklı yılda A Listesinde yer aldı.

Mitsubishi Electric İklim Değişikliği Faaliyetleri

Mitsubishi Electric’in çevre girişimleri, “herkes için daha iyi bir gelecek sunmak amacıyla hava, kara ve su kaynaklarını kalbimiz ve teknolojilerimizle korumak” olarak belirlenen Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050 politikalarını yansıtıyor. Bu politika; enerji tasarruflu ürün ve sistemler ile son teknoloji altyapılar geliştirmeyi, global değer zincirinin çevresel etkilerini azaltmayı ve nihai olarak karbondan arındırılmış daha sürdürülebilir global bir çevreye ulaşmayı hedefliyor.

iklim değişikliği faaliyetleri

Mitsubishi Electric’in iklim değişikliği girişimleri:

1)  2050 itibariyle net sıfır CO2 salımı hedefiyle; geliştirme, tasarım ve ham madde tedarik ve üretim süreçlerinden satış, dağıtım, kullanım ve bertaraf etmeye kadar şirketin bütün değer zinciri boyunca sera gazı salımını azaltmak.
2) Yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılması için dağıtılmış güç kaynakları ve akümülatörlerle şebeke stabilizasyonun yanı sıra yüksek kapasiteli ve verimli yenilenebilir enerji aktarımı için operasyonel olarak daha ileri teknolojiye dayalı sistemler sunmak.
3) Yüksek verimlilik ve IoT ekipmanları sunarak üretimde emisyonları azaltmak, yenilenebilir enerji kullanım oranını artırmak ve ekipmanları son teknolojiye uygun hale getirirken enerji tasarruflu modeller geliştirmek.

CDP Hakkında

CDP, yatırımcıların, şirketlerin, şehirlerin, eyaletlerin ve bölgelerin çevresel etkilerini yönetmeleri için küresel açıklama sistemini çalıştıran, kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşudur. Dünya ekonomisi, kurumsal ve şehir eylemlerine ilişkin en zengin ve en kapsamlı veri seti ile CDP’yi çevresel raporlamanın altın standardı olarak görmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın