Mas Grup İlk Atex Sertifikasına Sahip Oldu

MAS Grup Yerli Pompa Üreticileri arasında akredite kuruluş onaylı ilk Atex sertifikasına sahip oldu.

Mas Grup, Seveso kriterleri adıyla bilinen Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik (96/82/EC) çerçevesinde Atex sertifikasyonu alan ilk yerli pompa üreticisi oldu.

Mas Grup ‘un ağır hizmet tipi NM-E ve manyetik kaplinli, salmastrasız NM m-Drive serisi uçtan emişli pompaları, NANDO Akreditasyonlu kuruluşun sıkı denetimi sonucu tüm Dünya ‘da geçerli olan Atex sertifikasını aldı.

Konu hakkında bilgi veren Mas Grup İş Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz;

“Yanıcı ve patlayıcı madde içeren ortamlarda pompanın sadece elektrik motorunun ex-proof olması yeterli değildir. Pompa bir sistem olarak ele alınmalı ve kaplini, şasesi, sızdırmazlık elemanı, topraklama bağlantısı ve hatta boyası ile bir bütünlük içerisinde güvenlik parametrelerine uyum göstermelidir.

Mas Grup olarak son yıllarda petrol, kimya ve enerji sektörlerinde kullanılan endüstriyel proses pompaları üretimine daha fazla önem veriyoruz. Atex konusunu da bir süre önce gündemimize almış ve planlamamızı yapmıştık. Titiz çalışmalarımız meyvesini verdi ve bahsetmiş olduğum sektörlerdeki müşterilerimizin talep ettikleri Atex sertifikası, iki önemli ürün grubumuz için alındı. İlerleyen dönemlerde diğer ürün gruplarımız için de sertifikasyon işlemini yapmayı ve Atex belgeli ürün sayımızı arttırmayı planlıyoruz. Yurt içinde hali hazırda Petrol Ofisi, Türkiye Petrolleri, Aytemiz Petrol gibi kuruluşlar ile muhtelif liman ve depolama tesislerinde kullanılan bu ürün gruplarımıza olan talep, endüstriyel kazaların önlenmesi konusundaki bilinç ile birlikte daha da artmaktadır” dedi.

Yeni Çamlıca Kulesi ‘nde Mas Grup ‘un Ayak İzleri

İstanbul ‘un ikonik yapılarından birisi olmaya aday yeni Çamlıca Kulesi ‘nde Mas Grup ‘un yüksek verimli pompa ve hidrofor sistemleri kullanılacak.

Mas Grup iş ortağı Enyap ile projenin mekanik taahhüt işlerini yürüten Demir Mühendislik arasında yapılan anlaşma ile yeni Çamlıca Kulesi ‘nde Mas Grup ‘un yüksek verimli sirkülasyon pompaları, GENiO frekans kontrollü hidrofor sistemleri, Enduro serisi atık su pompaları, INM serisi in-line sirkülasyon pompaları, kapalı genleşme tankları ve tüm bu gelişmiş pompa sistemlerinin elektronik kontrol üniteleri kullanılacak.

Yeni Çamlıca Kulesi 365 m yüksekliği ile İstanbul ‘un hemen hemen her yerinden görülebilecek. Temel kazısı 60 m çapında ve 24 m derinlikte yapılan ve 100.000 m3 çimento kullanılan kulenin en üstünde manzara terası ve iki adet restoran bulunacak. Kule aynı zamanda birçok TV ve 80 ‘e yakın radyo kanalı için onlarca alıcı, verici anten ve yayın sistemlerine ev sahipliği yapacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın