LG-Arçelik Showroom Ticari Klima Merkezi

0

LG-Arçelik ortaklığı ile açılan showroom’da, LG-Arçelik işbirliği ile üretilen klimaların tanıtımının yapılmasının yanı sıra, eğitim ve seminerler de düzenleniyor.

LG-Arçelik, bireysel ve ticari klima pazarında artan talebi karşılamak adına 1999 yılında Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre klima fabrikasını Gebze’de kurmuştu. 2000 yılında üretime başlayan tesis bugün Yakın Doğu ve Avrupa’nın en büyük klima üreticisi konumunda.

LG-Arçelik, işbirlikleri kapsamında, LG’nin inovatif iklimlendirme teknolojisiyle konfor ve enerji tasarrufu sağlayan ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Bu amaçla, İstanbul Yenibosna’da bulunan Koçtaş AVM içerisinde açılan Showroom’u, ticari klima dendiği zaman akla ilk gelen nokta halini aldı.

LG-Arçelik

LG-Arçelik Ticari Klimalara Dair Tüm Bilgiler Yeni Showroom’da

LG ve Arçelik ortaklığı ile faaliyete geçen showroom’da, Multi V 5, Multi V S, Multi Split, Hydro Kit gibi ticari iklimlendirme ürünleri sergileniyor, seminerler düzenleniyor ve proje firmalarına teknik eğitimler veriliyor. Showroom’da ayrıca, önümüzdeki eğitim yılı itibariyle, üniversite öğrencilerine yönelik seminer ve bilgilendirme toplantıları da düzenlenecek.

LG’nin Bir Showroom’u da Akasya Acıbadem’de

LG’nin bir başka showroom’u ise, Akasya Acıbadem’de bulunuyor. Bayii ve proje firmalarının ağırlandığı showroom’da ayrıca, sağlık sektörüne yönelik medikal monitörler ve LG PuriCare hava temizleyicisi, LG Styler, LG InstaView buzdolabı gibi üst segmentteki LG ürünleri sergileniyor.

Lg-Arçelik Tarihçe

1999
Arçelik-LG Klima San. Ve Ticaret A.Ş., Arçelik A.Ş. Ve LG Elektronics’in yüzde 50-50 ortaklığıyla kuruldu.

2000
Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisleri, 50 milyon dolarlık bir proje ile Mayıs 2000 yılında faaliyetlerine başladı. Mono split, pencere ve multi split üretimi başladı.

2001
Bulgaristan’a ilk ihracat yapıldı. Arçelik-LG uluslararası standartlarda tarif edilen kalite yönetim sistemlerini kurdu. Bu standartlara uygun üretim ve kalite süreçleri ISO 9001 belgesi ile kanıtlandı.

2003
Üretimde çevreyi kirletmeyen teknolojiler kullanmaya ve yeni yatırımları çevre faktörlerini göz önünde bulundurarak seçmeye özen gösterildi. Bu politika ISO 14001 belgesi ile kanıtlandı.

2004
Arçelik-LG, yurtiçi satışlarını 2004 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık 3 misli artırarak 300 bin sete yükseltirken, sektördeki büyümenin de temel itici gücü oldu.

2005
Montaj bandı yatırımı ile CAC üretimine başlandı. 1.000.001’inci klima üretildi. OHSAS 18001 belgesi alındı.

2006
PAC Salon tipi Klima)dış ünite üretimine fabrikamızda başlandı.

2007
Multi İnverter ürünlerin üretimi fabrikamızda başladı. Artcool iç ünitelerin üretimine fabrikamızda başlandı. Yıl içinde üretim hedefi olan 1.000.000 klima hedefine ulaşıldı.

2008
500 milyon $ ciroya ulaşıldı.

2009
5.000.001.’inci klima üretildi. Ticari Klima Yöneticiliği kuruldu, ilk CAC konsept bayii açılışı yapıldı.

2010
Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu başta olmak üzere 40’den fazla ülkeye ihracat yapıldı. Türkiye Sektör İhracat 7.liği kazanıldı.

2011
Arçelik-LG Klima Ar-Ge bölümü 5746 sayılı kanun çerçevesinde Ar-Ge Merkezi Belgesi aldı. Kocaeli bölgesinde en fazla patent başvurusu yapan ikinci firma olundu.

2012
İlk yerli inverter iç ünite tasarımı ve üretimi yapıldı (A4 look) 4 Patente sahip Taze Hava Kiti ( Fresh Air ) tasarımı yapıldı.

2013
Arçelik Ticari Tip Klima ihracatı 3,5 Milyar $’a ulaştı Salon Tipi Klima İç Ünitelerinin üretimi başladı. Taze Hava Kiti ( Fresh Air ) üretimi ve satışı başladı.

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz.