Johnson Controls Üretim Tesislerinde Basın Toplantısı Düzenledi

Johnson Controls Türkiye ve Hazar Bölge Müdürü Alp Yılmaz ve Johnson Controls İzmir Fabrika Müdürü Müjdat Paydos 3 yıl önce Ege Serbest Bölge’de kurulan, Johnson Controls üretim tesislerinde gerçekleştirilen Basın Toplantısı’nda şirketlerinin gelişim sürecini anlattılar.

Johnson Controls Türkiye ve Hazar Bölge Müdürü Alp Yılmaz’ın hoşgeldiniz konuşmasının ardından sözü Müjdat Paydos’a bıraktı. JCI Türkiye İzmir Fabrika Müdürü Müjdat Paydos, markanın gelişim sürecini aktardı.

Paydos; “Johnson Controls, Türkiye’de 2006 yılından beri York markası ile Türkiye’de yer alıyor, başlangıçta daha çok klima santrali üretirken 2015 yılı başından itibaren İspanya’daki Sabadell fabrikamızdan chiller ve rooftop grubunun üretimini de Türkiye’ye taşıdık.”

Johnson Controls Üretim

“Yalın Üretim” kavramı ile çalışıyoruz…

Biz Yalın Üretim kavramı ile çalışıyoruz. Yalın Üretim, süreçlerdeki israfları önleyerek maliyet ve üretim zamanını düşüren ve kaliteyi artıran sistematik bir yaklaşımdır. Ürettiğimiz chiller ve AHU ürünlerimiz yalın üretim sürecine uygun olmalı. Johnson Controls fabrikamızda atılan her adımın ve yapılan her işin zamansal ve süreç olarak bir standardı var. Bu standartlar gerek müşterimize kalite, sevkiyat ve maliyet açısından en iyi çözümleri sunmak ve hem de çalışanlarımızın konfor ve güvenliği açısından önemlidir. Dünyada 107 adet fabrikamız var ve gururla söylemeliyim ki Johnson Controls İzmir Fabrikamız 107 fabrika arasında yalın üretim sistemlerinde dünyada 7. Sırada bulunuyor. Avrupa’da, Ortadoğu’da ve Rusya’da üretimini planladığı zamanda planladığı seviyede tamamlayan tek fabrikayız.

Avrupa, Ortadoğu, Türkiye Pazarı

Ürettiğimiz ürünler chiller, klima santralleri, DX grubu dediğimiz rooftoplar.

Tüm ürünlerimiz ile şimdi bütün Avrupa’ya,Rusya’ya, Orta Doğu’ya,Afrika’ya ve Çin’e ihracat yapıyoruz. Belçika’nın Andwerp kentinde bulunan hub lokasyonumuzla beraber teslim süresini kısaltmak için Bulgaristan Sofya’ya da yeni bir hub merkezi açtık.

Klima santrallerinde Ortadoğu’da büyük bir pazarımız var. Birçok klima santrali üreticisi var ancak kalite bizim için önemli, Eurovent ve hijyen sertifikalarımız ile hizmet veriyoruz ve tedarikçilerimizde aynı standartları kullanıyor. Klima santrallerinde bize pazarda daha çok esneklik ve rekabet üstünlüğü sağlayacağını bildiğimiz modüler dizayn olan yeni bir ürün grubunu devreye aldık.

Türkiye’de varız. İstanbul’a yakın çalışma içindeyiz. Biz fabrika olarak kendi mutfağımızdaki hazırlıkları bitirdik. 4M’in yanına 5M’i de koyduk, 5M Performans Yönetim Sistemimiz hazır, SAP yatırımımızı da yaptık. Tedarikçilerimiz dahil olmak üzere yüzde yüz izlenebilirlik sağlıyoruz. Şu anda huzurlarınızdayız…” dedi.

Johnson Controls Türkiye

Johnson Controls Türkiye ve Hazar Bölge Müdürü Alp Yılmaz; standartlar, pazarlar ve Johnson Controls ürünleri hakkında bilgi verdi.

Yılmaz; ” Müjdat Bey standartlardan ve JCI standardını Türkiye’ye taşımaktan bahsetti. dedi. Türkiye’de aslında iyi standardı olan ve imalat yapan her sektörde firma var. Yine Türkiye’de 70’in üzerinde klima santrali imal eden firma olduğu gibi sahada müşteri memnuniyeti için çok iyi yerlere gelmiş firmalar da var.

Johnson Controls olarak bizim için önemli olan standartlarımızı ülkemize getirebilmek. Ve bu standartlarımız ile ülkemizde üretimi yükseltmek. Standartlarımız ile fiyata odaklanmadan kaliteden ödün vermeyerek çalışıyoruz. İsteğimiz JCI kalitesi ve markasını üst seviyede koruyabilmek ve daha da önemlisi pazarda teknik ve standartlar açısından öncü olabilmek.

Ancak lider firmalar pazarı en üst seviyeye taşıyabilir ve geleceği dizayn edebilir. Biz sektörde teknoloji ve standartlarımız ile lider olmayı hedefliyoruz.

Johnson Controls’ün dünyada 107 fabrikası var. Dünyanın 70. büyük firması. Global anlamda düşündüğümüz zaman İzmir fabrikamız sadece Türkiye için çalışmıyor. Volümünün %15-20’si Türkiye’ye, %80’i Ortadoğu ve Avrupa’ya gidiyor.

Kendi ürün dizaynımızı yaratan durumundayız. Market ihtiyacını karşılayabilecek bir fabrika ve dizayn merkezimiz var.

Global standarda sahip ürünlerimizi Türkiye’de üretip, insana yatırım yapıp, enerji verimliliği doğrultusunda işletme maliyetlerini düşüren ürünler, hizmetler ve çözümler sunmaya devam etmek istiyoruz” dedi. Basın Toplantısı Fabrika gezisi ile sona erdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın