İZODER, KKTC ile iş birliği protokolünü açıklayacak

İZODER, ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami’nin katılımıyla, KTMMOB ile imzalanan iş birliği protokolünü açıklayacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, yalıtımla ilgili İZODER ile birlikte yürütülecek kampanya hakkında açıklama yapmasının da beklendiği İZODER standında, sektöre yönelik önemli gelişmeler katılımcılarla paylaşılacak.

İzoder KKTC

Bakanlar İZODER standında

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami; 12-13 Mart 2019 tarihlerinde İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’in, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB)’ni ziyareti sırasında imzalanan, ‘Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımı, Türkiye’deki Uygulamalar’ ile ilgili teknik iş birliği protokolünün detaylarını aktaracak. Fuarın birinci günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, İZODER ile birlikte yalıtımla ilgili yürütülecek kampanya hakkında açıklama yapmasının da beklendiği İZODER’in B107D numaralı standındaki buluşmada, yalıtım sektörü temsilcileri ve fuar katılımcıları bir araya gelecek.

Deneyimlerimizi KKTC ile paylaşarak israfın önüne geçeceğiz

Yalıtım sektörünü temsil eden çatı kuruluş olarak İZODER’in, Türkiye’de yalıtım bilincini yaygınlaştırmak amacıyla tam 26 yıldır faaliyet gösterdiğini vurgulayan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, ”İmzaladığımız iş birliği protokolü ile bugün dünyanın en çok konuştuğu ‘enerji verimliliği’ konusundaki birikim ve deneyimimizi, KKTC ile paylaşacağız. Ülke olarak tüketilen toplam enerjinin yüzde 40’ının binalarda israfa dönüşmesi, hepimizin cebinden para çıkması demektir. Dolayısıyla ısı yalıtımının hepimizi ilgilendiren bir boyutu var. Alacağımız önlemlerle de bu israfın önüne geçmemiz mümkün. Vatandaşı, sektör aktörlerini ve karar vericileri bu noktada bilinçlendirmeyi hedefliyor, bunun için kamuyla ortak hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. İnanıyoruz ki, enerji verimliliği sağlayan ısı yalıtımı uygulamalarının, KKTC vatandaşına, sektöre ve ekonomiye katkısı büyük olacak” diye konuştu.

Binalarda Enerji Verimliliği

Fuarın ikinci günü planlanan ‘Son Gelişmelerle Enerji Verimliliği’ başlıklı oturumda ise İZODER Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emrullah Eruslu, ‘Binalarda Enerji Verimliliğinde Isı Yalıtımının Önemi’ başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın