INGAS 2019, Doğal Gazın Global Liderlerini İstanbul’da Buluşturuyor

İGDAŞ’ın ev sahipliğinde düzenlenen 8. Uluslararası Doğal Gaz Kongre & Fuarı INGAS 2019, İstanbul’da sektörün önemli isimlerini ağırlayacak.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde, ülkemizin dünya enerji piyasasındaki konumunun güçlendirilmesi sürecinin en büyük destekçilerinden biri olan, Türkiye’nin en büyük gaz dağıtım şirketi İGDAŞ, Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GAZBİR ve Doğal Gaz Ve Enerji Eğitim Belgelendirme Denetim Ve Teknolojik Hizmetler Ltd. Şti. GAZMER tarafından organize edilen “INGAS 2019”, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve diğer birçok kurum ve kuruluşun destekleriyle doğal gazın küresel geleceğini enerji piyasasının küresel önderleri ve alanında dünya çapında uzman liderleriyle mercek altına alacak.

INGAS 2019

Üyeleriyle dünya gaz endüstrisinin %95’ini temsil eden Uluslararası Gaz Birliği’nin (IGU) Başkanı Prof. Joe Myung KANG, 72 üye ülkesi ile küresel petrol ve doğal gaz sektöründeki aktif kuruluşlardan biri olan Uluslararası Enerji Forumu’nun (IEF) Genel Sekteri Dr. Sun XIANSHENG, doğal gaz Ar&Ge’sine yönelik uluslararası çapta projeler yürüten Avrupa Gaz Araştırma Grubu (GERG) Başkan Yardımcısı Werner WEßING, Gaz Teknolojisi Enstitüsü Başkanı ve CEO’su David C. CARROLL, ENGIE Kıdemli Başkan Yardımcısı, Avrupa Gaz Altyapısı Başkanı Jean Marc LEROY, SOCAR Türkiye Gaz ve Enerji Ticaret Başkanı Ahmet Polatkan olmak üzere 30 farklı ülkeden doğal gaz sektörünün tanınmış pekçok ismi kongreye konuşmacı ve katılımcı olarak katılacak.

INGAS 2019

INGAS 2019’da bu sene doğal gazın geleceği “Ortak Enerjimiz, Ortak Geleceğimiz” temasıyla küresel bir yaklaşımla ele alınarak doğal gazın üretimden son kullanıcıya kadarki tüm değer zinciri boyunca kapsamlı bir değerlendirilmesi yapılacak ve geleceğine dair analizler ve fikirler paylaşılacak.

Yeni enerji düzeninde yenilenebilir enerjilerle birleşmiş bir doğal gaz perspektifiyle, pazar stratejileri, yeni uygulamalar, teknolojiler, çevresel etkiler ve gelişmeler tartışılacak.

Doğu-Batı Enerji Koridoru’nun kalbi olan ülkemizde düzenlenen Avrasya’nın en büyük doğal gaz fuarı INGAS 2019, iki gün boyunca 30 farklı ülkeden küresel karar vericiler, 5000 katılımcı, stant açan 150 firma ile tedarikçiler ve sektör liderlerinden oluşan heyetleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Fuar alanında ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa başta olmak üzere diğer Avrupa Ülkeleri, Brezilya, Azerbaycan, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, Kazakistan, Kuveyt, Nijerya, Suudi Arabistan, Umman ve Ürdün’den gelecek olan 100’ün üzerinde yerli ve yabancı firma, ziyaretçileriyle ve yatırımcılarıyla buluşmayı bekliyor.

INGAS Girişimcileri De Unutmadı

Bölgesel ve küresel enerji ticaretinin merkezi ve cazibe noktası olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye’de yatırım yapmak ve işlerini geliştirmek isteyen girişimcilerin ve start-up’ların, doğal gaz sektörü hakkında bilgilenmeleri sağlanacak ve ticari faaliyetlerine ışık tutacak. INGAS 2019’da gerçekleştirilecek olan B2B görüşmeler T.C. Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle organize edilecek.

Açılış Protokol Konuşmaları

İgdaş Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent ÖZMEN
Dosider Başkanı Ömer Cihad VARDAN
IGU Başkanı Joe M. KANG
IEF Genel Sekreteri Dr.Sun XİANSHENG
Gazbir Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar ARSLAN
İBB Genel Sekreteri Yavuz ERKUL
İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU
İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA
Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ tarafından gerçekleştirilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın