Grundfos Türkiye’nin Eğitim Girişimine Büyük Ödül

Grundfos Türkiye, Servis Ortaklarının servis ve satış düzeylerini geliştirmelerine yardımcı olmak için hazırladığı benzersiz bir eğitim programı sayesinde 2018 Grundfos Uluslararası En İyi Performans Ödülü’ne layık görüldü.

Yıl boyunca olağanüstü performans gösteren veya başarılı Servis Ortaklıkları kurarak önemli satış ve iş avantajları kazanan Grundfos şirketine verilen En İyi Performans Ödülü 2018 yılında 25 farklı ülkedeki Grundfos şirketinden başvuru aldı.

Ödül alan programın arkasında Bölge Servis Müdürü Sayın Emrah Şimşek’in yönettiği Türkiye Servis Ekibi bulunuyor. Şimşek, teknik ve ürün içerikli eğitimlerin Servis Ortaklarına teknik becerileri geliştirmeleri açısından önemli avantajlar sunduğunu, öte yandan yetersiz veya düzensiz pazarlama ve ticari becerilerin gerek mevcut müşterilerle gerek yeni müşterilerle etkili ve uzun vadeli satış ve servis ilişkileri kurma şansını zayıflattığını ve bunun da büyüme önünde çok ciddi bir engel oluşturduğunu ifade etti.

grunfos ödül

Bu soruna yönelik olarak önce büyük ortaklarla odak grup toplantıları gerçekleştiren Grundfos, sonrasında Yaşar Üniversitesi’nin yenilikçi ve sonuç odaklı yaklaşıma sahip ekibiyle birlikte çalışmaya ve servis ortaklarının ticari yeterliliklerini geliştirmeye yönelik eğitim modülleri tasarlamaya karar verdi.

Sonuç olarak, takım yönetimi ve hizmet yaklaşımlarını iyileştirmek amacıyla hazırlanan bu eğitim modülleri, iki farklı çalışan grubu tarafından başarıyla tamamlandı. Eğitimlerde özellikle iş hukuku, insan kaynakları, zaman yönetimi, kalite ve finansın yanı sıra iç ve dış iletişim konularına da yer verildi.

Grundfos ve Servis Ortaklarının birlikte finanse ettiği eğitimler, 60 saate yayılan bire bir dersleri takiben şirketlerin iş akışını bozmamak adına hafta sonları düzenlenen üniversite içi 12 günlük bir programdan oluşuyor.

Eğitimi şu ana kadar Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Servis Ortağı firmalarından katılan 43 kişi tamamladı. Şirket müdürleri, eğitimin özellikle birçok alanda eksiklikleri saptamak ve çözüm üretmek için yardımcı olduğu yönünde geri bildirimlerde bulundu.

Eldeki ilk göstergeler, programın servis düzeylerini şimdiden olumlu yönde etkilediğini ortaya koymaktadır. Eğitimin başladığı Aralık 2016’dan bu yana servis cirosunda %10’un üzerinde bir büyüme gözlendi.

Beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesine odaklanılması, birçok Servis Ortağının sorunu olarak da bilinen çalışanların elde tutulması ve müşteri memnuniyeti üzerinde de olumlu bir etki yaratmaktadır. Ayrıca, eğitimin Servis Ortakları ağı içerisindeki ilişkileri kuvvetlendirmesi ve şirketlerin birbirine olan desteklerini arttırması da yedek parça stok takibinin kolaylaşmasına ve teslimat sürelerinin hızlandırılmasına katkı sağlamaktadır.

“Programı kesin hedeflerle başlattık. Mevcut yönetim kapasitesinin düzeyini analiz etmek, gerekli görülen noktalarda beceri ve performansı geliştirmek ve sonrasında bunu ortaklarımızın iş süreçlerine ve elde ettikleri sonuçlara yansıtmak istedik. Ekip olarak bu kadar erken sonuç alabildiğimiz için mutluyuz ve yolumuza bu sonuçları takip ederek devam edeceğiz,” diyen Emrah Şimşek sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Dünya çapında mükemmel performanslarıyla başvuruda bulunan 25 Grundfos şirketi arasından bizim programımızı seçen ödül komitesine teşekkür ediyor ve başvurularıyla bu prestijli yarışmanın ikinci ve üçüncüsü olan Grundfos Kore’yi ve Grundfos Pompa Limited takımlarını kutluyoruz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın