Gazlı Pişirme Ürünleri Gönüllü Güvenlik Kampanyası

Gazlı pişirme ürünlerindeki gaz bağlantı parçalarında OLASI PATLAMA RİSKİ. Kampanya kapsamına giren gazlı pişirme cihazı sahiplerinin aşağıdaki güvenlik bildirimine uygunluk göstermesi talep edilmektedir.

Türkiye’de, aşağıdaki dönemde üretilmiş ve belirtilen özellikteki gazlı pişirme cihazları kampanya kapsamındadır: Ocak 2009-Ekim 2011 yılları arasında üretilmiş solo gazlı fırın, ankastre gazlı ocak ve LPG’li set üstü ocak ile Ocak 2004-Ekim 2011 tarihlerinde üretilmiş doğal gazlı set üstü ocak ve bunlara ilaveten Ocak 2004 tarihinden Ekim 2011 tarihine kadar gaz dönüşüm işlemine tabi tutulmuş tüm gazlı pişiriciler.

Bazı durumlarda, gaz sızıntısı kontrol edilemeyen bir şekilde gerçekleşebilir ve son derece nadir durumlarda bir patlama riski ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, monte edilen gaz bağlantı parçalarının olası hasarıdır.

Herhangi bir potansiyel tehlikenin önüne geçmek amacıyla, kampanya kapsamına giren cihaz sahipleri, derhal cihaza gelen gazı kesmeli ve bağlantı parçaları değiştirilene kadar cihazı kullanmamalıdır.

BSH, tüm listelenmiş gazlı pişirme cihazları sahiplerine, cihazlarının bu güvenlik kampanya kapsamına girip girmediğini kontrol etme çağrısında bulunmaktadır. BSH, kampanya kapsamına giren tüm cihaz sahiplerine, yetkili bir servis teknisyeni tarafından cihaz sahibinin evinde ücretsiz gaz bağlantı parçası değişimi hizmeti sunmaktadır.

Neden olduğumuz tüm rahatsızlıklardan ötürü özür dileriz ve anlayışınız ve sabrınız için size teşekkür ederiz. Cihazınızın kampanya kapsamına girip girmediğini kontrol etme konusunda sorunlar yaşamanız veya başka bir sorunuz olması halinde lütfen bizi arayın.

Aşağıdaki şekilde cihazınızın kampanya kapsamına girip girmediğini kontrol ediniz:

Yukarıda gösterilen ürüne dikkatli bir şekilde bakınız. Sizin ürününüze benziyorsa, gönüllü güvenlik kampanyası kapsamına girip girmediğini kontrol ediniz.
Lütfen cihazınızın üretici plakası (aşağıdaki rakamlara bakınız) üzerindeki model numarası (E-Nr.) ve dört haneli parti numarasını (FD) not ediniz.

Gazlı Solo Fırın

Solo gazlı fırınlar bu kampanya kapsamına girebilir.

Gazlı Solo Fırın

Set Üstü Gazlı Ocak

Tezgah üzerinde kullanılan setüstü gazlı ocaklar kampanya kapsamına girebilir. (aşağıdaki resme bakınız).

Set Üstü Gazlı Ocak

Ankastre Gazlı Ocak

Sağ tarafta kontrol düğmeleri bulunan 60 cm genişliğindeki ankastre gazlı ocaklar kampanya kapsamına girebilir.

Ankastre Gazlı Ocak

Cihazınızın kampanya kapsamına girip girmediğini belirlemek için “BSH” linkine giriş yaparak en alt kısımda yer alan formu doldurup gönderiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın