Eksel Yangın ve Güvenlik Sistemleri

Eksel Yangın Söndürme Sistemleri, 2007 yılından bu yana yangın güvenlik sektöründe geniş yelpazedeki ürün ve hizmetleriyle sektörün gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamaktadır. Üretimi kendine hedef edinerek, çözüm üreten deneyimli kadrosuyla sektörde hızla yerini almış ve yangın güvenlik ekipmanları imalatında söz sahibi olmuştur.

Vizyon

Dünyanın hızla artan popülasyonu yaşam alanlarının da aynı hızla büyümesini sağlamaktadır. Dolayısıyla kontrol edilmesi güç bir büyümenin artan tehditleri beraberinde getirdiğınin farkındayız. Felaket önlem alınmadığı takdirde doğar. Eksel, yangın felaketini önlemek maksadıyla üreten, araştıran ve çözüm geliştiren olmayı kendine ilke edinmiştir.

Günümüz itfaiyesinin temelini oluşturan tulumbacı ocağı, yangın güvenlik sektöründe ilk sırayı almasına rağmen sektördekı Türk firmalarının uluslarası standartlarda üretim yapmakta geç kaldığını düşünmekteyız.

Üreten olarak, üretimi geliştiren olarak ve Türk markası olarak sadece kendi sınırlarımızda değil asya, orta doğu ve afrika’da birçok ülkede yangın güvenlik sektöründe çözüm sunmaktan ve tercih edilmekten gurur duyuyoruz.

Misyon

Müşterilerimize kaliteli ve uygun çözüm sunmak,
Yangın güvenlik sektöründe ileri teknolojı üretmek ve geliştirmek,
İhraç ürünleri üreterek sınırlarımızı aşmak ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamak.

Yangın Pompaları Eksel

Eksel Yangın ve Güvenlik Sistemleri Hizmetleri

Firmamız hizmet vermekte olduğu yangın söndürme sistemleriyle ilk olarak yangınların önüne geçmeyi hedeflemektedir. Daha sonra oluşan yangınların büyümesini ve etrafa yayılmasını engellemektedir. Vizyon ve misyon olarak insanların can ve mal güvenliğini koruma amacı güden Eksel Yangın; sisli söndürme sistemleri, sulu söndürme sistemleri, karbondioksitli söndürme sistemleri, köpüklü söndürme sistemleri ve tozlu söndürme sistemlerini müşterilerine sunmaktadır.

Danışmanlık

Yangınların nedenleri, yangınlara ilişkin senaryoların düzenlenmesi, oluşabilecek olası yangına uygun sistem seçimi, yangınlara karşı alınması gereken önlemler konusunda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu hizmetimiz; uluslar arası standartlara dayanmakta ve bu şekilde danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Projelendirme

Profesyonel ve uzman mühendislerimizle, güncel hesap ve yazılım desteği kullanarak, yangın koruma sistemlerini dizayn etmekteyiz. Uluslar arası yangın standartlarına uygun bir şekilde projelendirme çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Malzeme Temini

Yangın koruma sistemleri için gerekli olan bütün ekipmanları; ülkemizin önde gelen ve üst düzey teknolojiye sahip olan uluslar arası şirketlerinden temin edilmektedir. Bu sayede sistemlerimizin hiçbirisinde herhangi bir aksaklık ve ekipman sorunu yaşanmamaktadır. Kalite ve güven içerisinde bünyemizde yer alan yangın söndürme sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Uygulama & Monta

Yangın söndürme sistemlerinin öncelikle uzman kadromuz tarafından montajı yapılmaktadır. Daha sonra mühendislerimiz çeşitli testler yaparak, sistemin kullanılabilirliği kontrol etmektedir. Mühendislerimiz tarafından test prosedürleri uygulanmakta ve fonksiyon testleri gerçekleştirilmektedir. Bu testlerden sonra ilgili sistem çalışır halde kullanıcıya teslim edilmektedir.

Devreye Alma

Orijinal olarak kaliteli malzemeleri temin ederek ve uzmanlık gerektiren yangın algılama ve söndürme sistemlerini anahtar teslim kurulumu yaparak kullanıcılara teslim etmekteyiz. Yani firmamızdan alacağınız hizmetle birlikte, hiçbir işe karışmayacaksınız ve sistemi baştan sona kadar biz dizayn edip, size anahtar teslimi yapacağız.

Kontratlı Bakım

Almış olduğunuz yangın söndürme sistemiyle birlikte kontrata bağlı olarak periyodik bakımlar da gerçekleştirmekteyiz. Yapılarda kurulmuş olan yangın söndürme ve algılama sistemlerinin uzun yıllar boyu aynı verimle çalışabilmesi adına; periyodik olarak sistemin bakımını da yapmaktayız.

Otomatik Söndürme Sistemleri

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Eksel

FM200 Gazlı Söndürme

FM200 Gazlı Söndürme Sistemlerinin söndürme özelliği fizikseldir. Defalarca test ve denemeli yapılarak en etkili, en temiz ve insan hayatı için hiçbir zararı olmadığı belirlenmiştir.

Karbondioksitli Söndürme

Karbondioksit yangın söndürme sistemleri, basit bir çalışma mantığı ile yangına müdahale edilerek söndürülmesini sağlamaktadırlar. Karbondioksit söndürme sistemleri oldukça etkili ve maliyeti düşüktür.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri, mutfak ve benzeri kullanım alanlarında kullanılan yangın söndürme sistemleridir. Davlumbazlarda çıkması olası yangınları önlemeye yararlar.

Sprinkler Söndürme Sistemleri

Herhangi bir sprinkin yangından oluşan ısının etkisi ile suyu harekete geçirmesi ile sistem çalışmaya başlar. Yangın mahaline suyun yağmurlama şeklinde boşalması sağlanır.

Köpüklü Söndürme Sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri, sulu sprinkler sistemi gibi çalışır. Kimyasal içeriklerine göre; sentetik veya protein bazlı, alkole dayaniklı, film oluşturucu köpük çeşitleri bulunur.

Algılama, İhbar Sistemleri

Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinin, temel işlevi yangın kaynağının kısa sürede bulunarak söndürülmesidir. Analog adresli sistem ve Konvansiyonel tip sistem olarak ikiye ayrılmaktadır.

Su Sisi Söndürme Sistemleri

Küçük partiküller halinde bir sis bulutu halinde bulunan suya; su sisi söndürme adı verilmektedir.2 farklı gruba ayrılan bu sistem; tek ajanlı ve çift ajanlı olarak ayrı ayrı incelenebilir.

Tozlu Söndürme Sistemleri

Tozlu söndürme sistemlerinde kullanılan kimyasal toz; yanan maddelerin üzerinde bir tabaka meydana getirir. Diğer söndürme sistemlerine oranla söndürme süreleri bayağı düşüktür.

Eksel Yangın ve Güvenlik Sistemleri Ürünleri

-Yangın Dolapları

Hem binanın iç kısımlarındaki yangınları söndürmek ya da soğutmak, hem de binanın bahçesi gibi dış çevresinde meydana gelen yangınların kontrol altına alınması ve büyümesinin önlenmesi çalışmalarında gerçekten çok fayda sağlamaktadır. Suyu şehrin su şebekesinden alan bu dolapların içerisinde suyun püskürtülmesini sağlayan yangın hortumları bulunmaktadır. Bina içi yangın dolaplarında olduğu gibi makara sistemi ile yangına hızlıca ulaşabilen hortumlar vardır. Tek hortumlu makaralar olduğu gibi çift hortumlu makaralar da bulunabilmektedir.

Cam Kapaklı Dekoratif Yangın Dolabı

Bina dışı yangın dolaplarının en çok kullanıldığı yerler arasında, okul bahçeleri, hastaneler, hava limanları, alışveriş merkezleri, iş hanları, fabrikalar, tatil köyleri veya siteleri, oteller, normal ikamet edilen siteler ve lojmanlar bulunmaktadır. Fark edilebileceği gibi dış çevresinde oturma, bekleme veya vakit geçirme faaliyetleri yapılan binalar ve yerleşim yerleri bina dışı yangın dolapları için en çok ihtiyaç duyulan yerlerdir. Binalara ait bahçelerde veya açık park alanlarında meydana gelen yangınlara, söndürme ekiplerinden önce müdahale etme şansı tanıyan bu dolaplar, hem can hem de mal kaybının önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

-Yangın Söndürme Makarası
-Kuru Kimyevi Yangın Tüpleri
-Eko Biyolojik Yangın Tüpleri
-Yangın Vanaları
-Yangın Söndürme Hidrantı
-Yangın Söndürme Hortumları
-Mobil Köpük Tankı
-Yangın Söndürme Kıyafetleri
-Yangın Pompaları
-Modüler Su Deposu Kurulumu
-Yangın Solunum Cihazları
-Yangın Merdiveni
-Yangın Kapıları

Eksel Yangın ve Güvenlik Sistemleri İletişim

Adres: Muratpaşa Mh. Siteler Cad. No:14/B Bayrampaşa/İstanbul
Telefon: 0212 567 9152 – 565 1181 (pbx)
Mobil: 0532 776 1144
Fax: 0212 565 1188
E-posta: info@ekselyangin.com
Web:http://www.ekselyangin.com

Eksel Yangın ve Güvenlik Sistemleri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın