Danfoss “Sustainable Energy for All” ile İş Birliğine İmza Attı

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Gelişim Hedefi (SDG7) sürecini hızlandırmak için Sustainable Energy for All (SEforALL) inisiyatifinin yeni tedarik partneri oldu.

SDG7; tüm dünyada modern enerji hizmetlerine erişim sağlamayı, verimliliği artırmayı ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmayı hedefliyor. Danfoss, enerji tasarruflu çözümlerin faydaları ve sınıfının en iyisi mevcut soğutma teknolojilerinin enerji tasarrufu potansiyeli hakkında farkındalığı aktif olarak artırıyor.

Danfoss, son üç yılda SEforALL ile sürdürdüğü yakın iş birliği çalışmalarının ardından inisiyatifinin resmi tedarik partneri oldu. SEforALL, SDG7 doğrultusunda dünya genelinde sürdürülebilir enerjiye erişimi ve 2030 yılında bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışmak için devlet, özel sektör ve sivil toplum liderlerini bir araya getiren ve kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur. Yeni partneri olarak Danfoss, enerji verimliliği, bölgesel enerji sistemleri, soğutma teknolojisi ve bina verimliliği ile ilgili faaliyetleri destekleyecek.

Danfoss, tamamıyla enerji verimliliğini hızlandırmaya odaklanıyor. Bölgesel enerji de, Danfoss’un kentlerin kendi enerji sistemlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için SEforALL ile güçlü bir fikir liderliği sergilediği ve ortak hareket ettiği alanlardan birisi. Danfoss’u destekleyen Bitten and Mads Clausen Derneği, yeterli kapasiteyi sağlamak için 2016 yılında UN City UNEP-DTU departmanında “Kentlerde Bölgesel Enerji İnisiyatifi”nin hayata geçirilmesi konusunda çalışan üç bölgesel enerji uzmanının üç yıllık 9 milyon Danimarka Kronu olan masrafını üstlendi.

Sustainable Energy for All (SEforALL)

Danfoss,Bölgesel Enerji Hizmetlerinin (DES) hızlanması için UN Environment ve SEforALL ile yakın iş birliğine devam edecek. SDG7´nin küresel enerji verimliliğini artırma oranını ikiye katlama çağrısını hayata geçirmek için ağırlıklı olarak verimli bölgesel ısıtma ve soğutma hizmetlerinin dünya genelinde benimsenmesini sağlamak ve enerji verimliliği politikası, faaliyetleri ve yatırımlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

SEforALL CEO’su ve BM Sustainable Energy for All Özel Temsilcisi Rachel Kyte: “Danfoss gibi şirketler, sürdürülebilirlik gelişim hedeflerini gerçekleştirmenin ne tür başarıları beraberinde getireceğini dünyanın görmesine yardımcı olabilir. Sürdürülebilir enerjiyle ilgili SDG7 hedefine ulaşmak için yarıştığımız bu zamanda bizi heyecanlandıracak çok şey var. Bununla birlikte ilerleme hâlâ gereken hızda veya ölçekte değil; özel sektör, devlet ve sivil toplum arasındaki ortaklıklara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.“SEforALL tedarik partneri olarak Danfoss, sürdürülebilir enerji hareketindeki liderlik rolünü genişleterek enerji verimliliğinde devrim yaratma çabalarına tüm dünyadan erişim ve derin bir uzmanlık sağlamaktadır.”

Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı ve Danfoss Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Fischer ise görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Resmi SEforALL partneri olduğumuz için son derece memnunuz. Bu Danfoss için doğal bir adım, çünkü enerji verimli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Enerji verimliliğini ikiye katlamak ve SDG7 hedefine ulaşabilmek için kentlerde bölgesel enerji alanında çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Enerji giderlerinden tasarruf ve enerji verimliliği sağlayarak iklim değişikliği ile mücadele edeceğimizi, böylelikle hem müşterilerimize hem de gezegenimize yardımcı olabileceğimizi gösterdik.”

Söz konusu ortaklık, Jürgen Fischer’in geçen yıl Danfoss’u temsilen Cooling for All Global Paneli’ne katılımının ardından gerçekleşti. Bu panelin sonunda tüm dünyada uygun maliyetli ve sürdürülebilir soğutma çözümlerine erişimin nasıl artırılabileceğine dair tavsiyeleri ve bulguları içeren bir rapor hazırlanıyor. Raporun 2018 Temmuz ayında yayınlanması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın