Danfoss VLT HVAC Sürücü FC 10 ile Metroda Yüksek Güvenlik ve Enerji Tasarrufu

Danfoss VLT serisi frekans konvertörlerinin kullanıldığı Doha Metrosu, maksimum performans ve yüksek güvenilirlik sağlıyor.

Danfoss VLT serisi frekans konvertörleri, tünellerde meydana gelebilecek yangın risklerine karşı can güvenliğini sağlamak amacıyla tünellerdeki dumanı tahliye edebilen özel yangın moduna sahip.

İnsan güvenliğinin ön plana çıktığı projelerde havalandırma sistemleri kritik önem taşırken, Danfoss VLT serisi frekans konvertörleri metro sistemleri, yüksek güvenlik ihtiyacını karşılıyor. Ürün, Doha Metrosu’na maksimum performans ve enerji tasarrufu da sağlıyor.

danfoss vlt hvac

Danfoss frekans konvertörleri, fanların dönüşünde meydana gelebilecek herhangi bir ters yöne dönüş için fan yönü algılama fonskiyonu bulunduruyor. Ayrıca, elektrik şebekelerinde meydana gelebilecek yüksek harmonik oranları engellemek için de dahili harmonik filtrelere sahip frekans konvertörlerindeki üst düzey komponent kalitesi ve özel olarak geliştirilen kontrol algoritması yüksek enerji tasarrufu sağlıyor.

50°C sıcaklığa kadar tam performans çalışma

Farklı yerleşim bölgelerinden ulaşımı kolaylaştıracak, Katar’ın başkenti Doha’da hayata geçirilen metro projesi, 37 istasyonluk ilk bölüme ek olarak 60’dan fazla istasyona sahip. İnşasında 50°C’ye kadar tam performans çalışma imkanı veren Danfoss frekans konvertörleri kullanılan Doha metro hatlarının bir bölümü yer altında, bir bölümü de yer üstünde bulunuyor.

Danfoss VLT® HVAC Sürücü FC 10 ürününün tünellerde ihtiyaç duyulan uzun kablo mesafeleri için özel olarak geliştirilen elektriksel filtreleri sayesinde, konvertörler blendajsız olarak 300 metre kablo mesafesinde dahi sorunsuzca kullanılabiliyor.

Danfoss, yarının dünyasını güvenle inşa etmeye devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın