Danfoss Soğutma Sistemleri Gıda Atığını Önlüyor

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, soğutma sistemleri için ürettiği çözümlerle gıda bozulmalarını önlüyor.

Danfoss Soğutma Sistemleri sayesinde temel gıda maddelerinin bozulması önleniyor ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl milyonlarca gıda atığının önüne geçiliyor.

Danfoss Soğutma Sistemleri; inovatif ve çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlarla soğutma zincirinin tüm aşamalarında bulunuyor. Bu sayede gıda bozulmaları önleniyor ve her yıl milyonlarca gıda atığının önüne geçiliyor.

danfoss gıda bozulması

Sağıldığı andan itibaren buzdolabımıza gelişine kadar Danfoss ürün gurubu ve kalitesiyle korunan süt, soğutma zinciri için verilebilecek örneklerden biri… Süt, sağıldığı andan itibaren Danfoss ürünlerinin yer aldığı ekipmanlarda soğutuluyor. Sütün frigo kamyonlara taşınmasından marketlere gelişine kadar tüm aşamalarda Danfoss’un üstün teknolojisiyle geliştirdiği soğutma ürünleri kullanılıyor. Market dolaplarının soğutmasında da büyük rolü olan Danfoss ürünleri, aynı zamanda evlerimizin buzdolaplarını da soğutuyor.

Süt ve süt ürünlerinin yanı sıra soğutma sistemleri sayesinde bozulması önlenen diğer temel gıda maddeleri; et, meyve ve sebze olarak sıralanabilir. Toplandığı andan itibaren son tüketiciye ulaşana kadar meyve ve sebzelerle, kesimhanenin ardından market dolaplarına gelen et ve et ürünleri de Danfoss güvencesiyle muhafaza ediliyor.

Danfoss, Kompresör alanında bir Dünya lideri olarak Scroll ve pistonlu kompresör üretimiyle klima ve ticari soğutma alanında çözümler sunmaktadır. İlke olarak firma performans üzerine yoğunlaşmakta ve sürdürülebilir çözümler üretmek ve enerji verimliliği konusunda lider olma zorunluluğunu benimsemektedir. Ürünleri soğuk oda depoları,süpermarketlerde, süt soğutma tanklarında,yüksek verimli iklimdendirme sistemleri,soğutucular,ısı pompaları ve endstriyel soğutma gibi çeşitli kullanıcı uygulamalarında kullanılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın