BÜYÜK DAHİ/Gazi Mustafa Kemal Sergisi Açıldı

BÜYÜK DAHİ/Gazi Mustafa Kemal Sergisi Ekim ayında İzmir’de Folkart Gallery Atatürk Sergisi ile 19 Ekim 2018 tarihinde açıldı.

BÜYÜK DAHİ/Gazi Mustafa Kemal

Folkart Gallery, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı Atatürk sergilerinden birine ev sahipliği yapıyor. Sergide 400 obje ve bir kısmı daha önce hiç yayınlanmamış 150 Atatürk fotoğrafı yer alıyor.

BÜYÜK DAHİ/Gazi Mustafa Kemal” isimli sergide Atatürk’ün bugüne kadar yayınlanmamış fotoğraflarından kullandığı kahve fincanına, Atatürk kapaklı Time Dergisi’nden Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nda kullandığı gaz lambalarına, çeşitli kıyafetlerine kadar çok farklı objeler yer alıyor.

İzmir’de 2015 yılında kurulan Folkart Gallery, 2018-2019 Sergi Sezonu’nu “BÜYÜK DAHİ/Gazi Mustafa Kemal” sergisi ile açtı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bugüne kadar hiç görülmeyen fotoğraflarının, kullandığı özel eşyalarının, yazdığı mektuplarının ve çeşitli objelerin yer alacağı sergi 19 Ekim 2018 tarihinde açılacak. Sergi bugüne kadarki en kapsamlı Atatürk sergisi olarak gösteriliyor. Sergi 24 Şubat 2019 tarihine kadar açık kalacak.

Mustafa Kemal Atatürk

EN KAPSAMLI ATATÜRK SERGİSİ

Proje direktörlüğünü Fahri Özdemir, Proje danışmanlığı Zafer Toprak’ın üstlendiği “BÜYÜK DAHİ / Gazi Mustafa Kemal” sergisi, çoğu bilinmeyen Atatürk fotoğrafları ile birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok özel eşyası, yazışmaları, o döneme ait gazeteler, dergiler başta olmak üzere çok sayıda objeden oluşuyor. Yaklaşık üç yıllık bir çalışmanın ürünü olan bu sergi, başta Eriş Ülger ve Fahri Özdemir olmak üzere birçok özel koleksiyondan derlenerek hazırlandı. “BÜYÜK DAHİ / Gazi Mustafa Kemal” sergisi, bu güne kadar hazırlanan en kapsamlı Atatürk sergisi olacak. Sergide 400 obje ve bir kısmı daha önce hiç yayınlanmamış Atatürk fotoğrafı görülebilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın