Boğaziçi Enerji Zirvesi 2021

Boğaziçi Enerji Zirvesi, Demir Demirgil Salonu & Online, 27 Kasım 2021 de düzenlenecek.

Boğaziçi Enerji Zirvesi, dünyada ve Türkiye’de enerji alanında fark yaratan öncü firmaları, Türkiye’nin enerji politikalarına yön veren isimleri, ülkemizin en iyi üniversitelerinden gelen akademisyen ve öğrencileri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Hedeflenen katılımcı sayısı en az 1000 kişidir.

Etkinlik, büyük çoğunluğunun Türkiye’nin dört bir yanından gelen akademisyenler, öğrenciler, gazeteciler ve firma temsilcilerinin oluşturduğu katılımcı profiline yönelik olacaktır.

Neden Boğaziçi Enerji Zirvesi ?

Sanayi, ekonomi ve nüfus bakımından hızla büyüyen bir ülkeyiz ve bu büyümeye paralel olarak enerji ihtiyacımız sürekli artıyor. Bu nedenle enerjinin en yüksek verimle üretilmesi, dağılması ve kullanılmasının; klasik enerji kaynaklarına alternatif olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına ait potansiyelin de değerlendirilip sürdürülebilirliğin sağlanmasının büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Enerjiyi objektif bir bakış açısıyla ve bütün boyutlarıyla ele almak, bu alandaki farklı düşünce ve projeleri paylaşmak amacıyla “Boğaziçi Enerji Zirvesi” adlı etkinliğimizi düzenliyoruz.

Boğaziçi Enerji Zirvesi 2021

Boğaziçi Enerji Zirvesi Nedir?

Biz, Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrenci Kolu olarak enerjinin önemini anlatmak, enerji alanındaki yenilikçi çalışmaları ve projeleri desteklemek, enerji kullanımının dünyadaki ve ülkemizdeki durumuyla birlikte farklı enerji politikalarını değerlendirmek için bu zirveyi düzenliyoruz. Çünkü enerji sorununun çözümünün, dünyadaki çoğu üretimsel probleme çözüm getireceğine inanıyoruz.

Etkinliğimizde, dünyada ve Türkiye’de enerji alanında fark yaratan öncü firmaları, Türkiyenin enerji politikalarına yön veren isimleri, ülkemizin en iyi üniversitelerinden gelen akademisyen ve öğrencileri bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Hedeflenen katılımcı sayısı yaklaşık 450 kişidir. Etkinlik, büyük çoğunluğunun Türkiye’nin dört bir yanından gelen akademisyenler, öğrenciler, gazeteciler ve firma temsilcilerinin oluşturduğu katılımcı profiline yönelik olacaktır.

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrenci kolu olarak her sene enerjinin önemini daha iyi anlamak için düzenlediğimiz Boğaziçi Enerji Zirvesi’nde bu sene 7. kez bir araya geleceğiz. Bu yılki zirvemizde yenilenebilir enerji, akıllı ulaşım ve sürdürülebilir şehirler gibi birçok güncel konuyu alanında uzman isimlerle birlikte ele alacağız. Enerji ve sürdürülebilirlik hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve yeniliklerden haberdar olmak için 27 Kasım’da sizleri de Boğaziçi Enerji Zirvesi’ne bekliyoruz!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın